Jan Jankowski
YouTube
Jan Odyniec - 27 Lutego 2019

Jan Jankowski i jego partnerka. Z kim jest aktor Pierwszej Miłości?

Jan Jankowski, aktor Pierwszej Miłości, i reżyser - co o nim wiemy? Ma na koncie naprawdę wiele kreacji. Doświadczony artysta dał się zapamiętać jako Grzegorz Król z polsatowskiego przeboju. Jan Jankowski to aktor uniwersalny. Kim jest jego partnerka życiowa?

Jan Jankowski to bardzo doświadczony aktor. Rola w "Pierwszej Miłości" nie jest jedynym wysokim punktem jego drogi życiowej. Urodzony na początku lat sześćdziesiątych aktor ukończył wrocławską PWST (wtedy wydział zamiejscowy krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej). Poza członkostwem w grupach artystycznych ważnych teatrów w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu, uświetnił swoją pracą także sceny w mniejszych miastach.

Jan Jankowski, pułkownik Król z Pierwszej Miłości

Pierwszą jego rolą był zbuntowany rockman w "To tylko rock". W latach osiemdziesiątych grał zazwyczaj podobne postaci - młodzieńczych idealistów idących wbrew zasadom. Kontrastuje to mocno z kreowaną przez niego postacią Pierwszej Miłości - serialowy Grzegorz jest bowiem pułkownikiem Wojska Polskiego. Postać ta tryska humorem, a przy tym charakteryzuje się męstwem, co przysporzyło Jankowskiemu sympatię milionów widzów.

Mostem między tymi dwoma światami można nazwać postać, która dała mu w 1986 roku nagrodę festiwalu w Gdańsku: prawego i szlachetnego porucznika Andrzeja Kmity. Wysokim artystycznym punktem kariery Jana Jankowskiego był niezapomniany duet kochanków odegrany z Ewą Błaszczyk w dziewiątej części "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego.

Potem aktor wycofał się ze srebrnego ekranu na rzecz wyrastających w latach dziewięćdziesiątych jak grzyby po deszczu polskich seriali telewizyjnych. Wszedł do tego świata na samym początku - współtworzył bowiem pierwszą polską telenowelę "W labiryncie", dzięki której stał się bożyszczem kobiet. Potem posypały się role w najpopularniejszych serialach wszystkich czołowych stacji w Polsce. Oprócz "Pierwszej Miłości" gra od paru lat przeróżne postacie epizodyczne w "Świecie według Kiepskich".

Jan Jankowski: partnerka z planu serialu

Jego byłą żoną jest Małgorzata Biniek-Jankowska. Jest to także doświadczona aktorka: zaczęła karierę sceniczną w 1992 roku, a dopiero potem ukończyła Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Nie udało jej się rozbłysnąć w trudnej branży filmowej, ale w zamian znalazła na planie swoją miłość.

Kiedy wszystko już wskazywało na to, że ich szczęście będzie trwało, a Małgorzata dała Janowi Jankowskiemu dwóch zdrowych synów, związek rozpadł się. Aktorka wkrótce odpuściła sobie karierę w aktorstwie. Mimo angażu w najpopularniejszym serialu TVP - "Klanie" - wybrała stabilne zarobki i pracę w korporacji.

Jan Jankowski, Marcin Jankowski, Michał Jankowski - ojciec i synowie

Jan Jankowski ma powód do dumy: spłodził dwóch zdrowych synów. Marcin Jankowski i jego brat Michał, to już rośli nastolatkowie. Odziedziczyli urodę ojca, co zwiastuje im długoletnie zachowanie młodzieńczej fizys. Ojciec zdaje się dbać o relacje z synami - wyznaje że są oni najważniejszym elementem życia, kiedy byli jeszcze podrostkami, pokazywał się z nimi pełen szczęścia i uśmiechu na wydarzeniach świata filmu. Czy złapią bakcyla i pójdą w ślady ojca? Czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Paweł Ciołkosz z żoną? Kim prywatnie jest aktor polskich seriali?
  2. Katarzyna Skoniecka: zdjęcia, aktorka seriali Pierwsza Miłość i Świat Według Kiepskich
  3. Sabina - Pierwsza Miłość. Trudne losy bohaterki serialu
  4. Aleksandra Kisio: Instagram, matka, mąż. wzrost. Kim jest aktorka?
  5. Andrzej Młynarczyk: Żona, wiek, wzrost, Instagram, gdzie mieszka?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News