Anita Poddębniak
YouTube
Jan Odyniec - 26 Lutego 2019

Anita Poddębniak: była żona Janusza Chabiora też jest aktorką

Anita Poddębniak to aktorka występująca w rolach drugoplanowych w produkcjach telewizyjnych i filmowych, a poza tym uznana aktorka teatralna, związana z Wrocławiem. Najbardziej rozpoznawalna jej postać, to nauczycielka w serialu "Samo Życie", chociaż znana jest także z roli Doroty Makowskiej w "Pierwszej Miłości". Osoby będące na bieżąco z sensacjami ze świata gwiazd zanotowały być może także, że jest to była żona Janusza Chabiora - gwiazdora kojarzonego zarówno z seriali ("Na Wspólnej"), kultowych filmów (np. "Hardkor Disko") jak i superprodukcji Wojtka Smarzowskiego i Patryka Vegi. Zobaczmy, jak to z nimi było.

Anita Poddębniak, Janusz Chabior - sylwetki

Anita Poddębniak, podobnie jak większość kolegów i koleżanek po fachu, dzieli czas i uwagę między ekran a deski teatru. Pochodząca z Łodzi artystka swoją szansę znalazła na Dolnym Śląsku, gdzie występowała na scenach Teatrów Dramatycznych w Wałbrzychu i Legnicy oraz w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej. Na ekrany trafiła w wieku 28 lat w filmie "Dom Pirków" i już na tamtym planie miała okazję zetknąć się ze swoim przyszłym mężem. Kilka lat później przyjęła rolę w polsatowskim melodramatycznym "Samym Życiu". Znamy ją także z roli w "Pierwszej Miłości" TVN, gdzie zagrała Dorotę Makowską, wdowę po młynarzu z Wadlewa. Z Januszem Chabiorem miała okazję ponownie współpracować między innymi także na planie serialu "Mała Moskwa" traktującego o życiu radzieckiej jednostki wojskowej dominującej życie Legnicy.

Janusz Chabior natomiast, to lśniąca gwiazda polskiego kina, ale też znakomity aktor teatralny, związany ze stołecznym Teatrem Rozmaitości, gdzie współpracuje między innymi z głośnym reżyserem Janem Klatą. Nagrody i reputację zyskał występując jednak we wspomnianym teatrze imienia Modrzejewskiej (Chabior jest bowiem rodowitym mieszkańcem Dolnego Śląska) swoją fantastyczną kreacją w spektaklu "Made in Poland". Potem posypały się role w cięższych treściowo serialach wszystkich wiodących stacji oraz angaże w filmowych hitach. W ostatnich latach cała Polska widziała go jako cynicznego ordynatora szpitala w kontrowersyjnym "Botoksie".

Anita Poddębniak. Czy aktorka ma dzieci?

Chabior odszedł od Anity Poddębniak - nie wiemy do końca kiedy, nie później jednak niż w 2013 roku - by związać się z ledwie 23-letnią wtedy kielczanką Anną Janik. Prasa zaczęła w tamtym czasie szumieć o ich romansie po tym, jak pojawili się razem na festiwalu filmowym w Gdyni. Już wcześniej dali się zauważyć na premierze "Drogówki" Smarzowskiego - "Fakt" spekulował wtedy, że aktor przyprowadził być może swoją...córkę. Faktycznie, młodziutka twarz i drobna postać początkującej aktorki kontrastowała z ostrą, charakterystyczną urodą i wysokim wzrostem pięćdziesięcioletniego wówczas Chabiora.

Okazuje się bowiem, że Anita Poddębniak nie ma żadnych dzieci, zaś brana za potencjalną córkę jej lub jej męża Anna Janik po prostu jest nową partnerką Chabiora.

Anita Poddębniak - aktorka po rozwodzie

Pani Poddębniak zdaje się nie silić szczególnie na rozwój kariery filmowej. Dalej jest związana z legnickim teatrem imienia Modrzejewskiej, w którym występuje od 1988 roku i gdzie jest niemałą osobistością. Sporadyczne drugoplanowe występy zdają się jedynie urozmaiceniem stabilnej teatralnej kariery. Być może wpływ na to miał niefortunny związek z Chabiorem i zniechęcenie do kalejdoskopowo zmieniającego się świata pełnego sensacji i afer towarzyskich, jakim jest przemysł filmowy. Życzymy jej wszystkiego dobrego!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Dominika Figurska: dzieci, wiek. Ciekawostki o gwieździe Polsatu
  2. Andrzej Grabarczyk. Kim jest legendarny aktor serialu Klan?
  3. Katarzyna Skoniecka: zdjęcia, aktorka seriali Pierwsza Miłość i Świat Według Kiepskich

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News