Zima wróciła
Pixabay.com Free-Photos
Monika Majko - 8 Lutego 2021

Atak zimy sparaliżował wiele miast Polski. W Przemyślu zawalił się dach lodowiska

Już od rana w wielu miejscach w kraju występują obfite opady śniegu, a w ostatnich dniach temperatura spadła znaczenie poniżej 0 stopni Celsjusza. Zima paraliżuje niemal całą Polskę, a służby przestrzegają przed atakiem groźnego żywiołu.

Choć jeszcze tydzień temu wydawało się, że zima w tym roku chyli się ku końcowi, nad Polskę nadciągnęło arktyczne powietrze ze wschodu, które przyniosło ze sobą gwałtowne zmiany pogodowe. W wielu regionach kraju śnieg niemal nie przestaje padać, a w Przemyślu doszło do zawalenia się dachu lodowiska pod ciężarem zalegającego na nim białego puchu.

Zima wróciła do Polski. Gwałtowna zmiana pogody może być niebezpieczna

Policja już przed minionym weekendem ostrzegała Polaków przed groźnymi skutkami nagłego powrotu zimy. Funkcjonariusze apelowali o szczególną ostrożność do uczestników ruchu drogowego. Jak wskazywali policjanci, trudne warunki pogodowe panujące na terenie całego kraju mogą stanowić ogromne zagrożenie zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Zima faktycznie sparaliżowała ruch drogowy w wielu polskich miejscowościach. Na południu kraju w ciągu trzech godzin spadło aż do 10 centymetrów śniegu. Szybki przyrost pokrywy śnieżnej doprowadził do zawalenia się dachu na lodowisku w Przemyślu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– Od kilku dni braliśmy pod uwagę możliwość załamania się namiotu. W związku z tym lodowisko było nieczynne – przekazała Greta Ostrowska, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Pracownica Rydzyka pokazała zdjęcie. Redemptorysta odebrał prestiżową nagrodęPracownica Rydzyka pokazała zdjęcie. Redemptorysta odebrał prestiżową nagrodęCzytaj dalej

Choć w rejonie Podkarpacia skutki zimy usuwa ponad 200 pługopiaskarek i solarek, sytuacja na drogach wciąż jest bardzo trudna. Śnieg nieustannie pada również w województwie małopolskim i świętokrzyskim. Na drogach zalega warstwa śliskiego błota pośniegowego.

– Samochód pływa, przy hamowaniu włącza się ABS, można wpaść w poślizg – przestrzega czytelników i słuchaczy Radia ZET reporter stacji, Przemek Taranek.

Trudności w poruszaniu się mają również m.in. mieszkańcy województwa łódzkiego i mazowieckiego. Od rana śnieg sypie w całej Warszawie, powodując ogromne utrudnienia w poruszaniu się po mieście. Korki w stolicy rozpoczęły się na długo przed tradycyjnymi godzinami zwiększonego ruchu.

– Zawierucha, jest ślisko. Jest strasznie zimno – mówiła reporterowi Radia ZET mieszkanka stolicy.

Fala intensywnych opadów śniegu powoli przesuwa się na północ, jednak na razie nic nie zwiastuje poprawy warunków pogodowych. W najbliższych dniach warto zachować szczególną ostrożność i w miarę możliwości zrezygnować z dalekich podróży samochodowych.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News