Tadeusz Rydzyk - nagroda
MAREK BARCZYNSKI/East News
Monika Majko - 8 Lutego 2021

Pracownica Rydzyka pokazała zdjęcie. Redemptorysta odebrał prestiżową nagrodę

Pracownica Tadeusza Rydzyka opublikowała w sieci zaskakujące zdjęcie. Kiedy cała prawda wyszła na jaw, internauci nie kryli oburzenia. Pod fotografią Moniki Bilskiej pojawiło się wiele komentarzy.

Monika Bilska od lat współpracuje z „Radiem Maryja” jako dziennikarka i fotografka. Wczoraj udostępniła na swoim Twitterze zdjęcie, zrobione podczas uroczystości wręczania Tadeuszowi Rydzykowi zaskakującej nagrody. Fotografia wzbudziła ogromne poruszenie wśród internautów.

Tadeusz Rydzyk założył „Radio Maryja” w 1991 roku

„Radio Maryja” oficjalnie powstało 8 grudnia 1991 roku w Toruniu. Katolicka rozgłośnia została założona przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, a na ich czele stał o. Tadeusz Rydzyk. Od tego czasu medialne imperium redemptorysty stale rosło.

Okazuje się, że powstanie rozgłośni zostało uznane za wydarzenie 100-lecia w Toruniu w plebiscycie przeprowadzonym wśród mieszkańców miasta. Tadeusz Rydzyk osobiście odebrał nagrodę, którą wręczono mu niedawno w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

O uhonorowaniu redemptorysty z Torunia poinformowała jego pracownica. Monika Bilska regularnie publikuje na swoim Twitterze treści ukazujące kulisy pracy w rozgłośni Tadeusza Rydzyka i to właśnie ona udostępniła w sieci zdjęcie z tej uroczystości.

Alarm przeciwpowodziowy w Płocku. Wisła zaczyna zalewać bulwary i uliceAlarm przeciwpowodziowy w Płocku. Wisła zaczyna zalewać bulwary i uliceCzytaj dalej

– Powstanie Radia Maryja wydarzeniem 100-lecia w Toruniu. Dziś na ręce o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR złożono podziękowanie za trud wkładany w istnienie tej katolickiej rozgłośni – poinformowała publikując zdjęcie duchownego, odbierającego pamiątkową tablicę.

Post dziennikarki spotkał się jednak z bardzo negatywną reakcją internautów. Pod zdjęciem opublikowanym przez Monikę Bilską na Twitterze pojawiło się wiele komentarzy, a użytkownicy portalu nie zostawili suchej nitki na o. Tadeuszu Rydzyku.

– Oczywiście. Trzeba świętować. W kilka lat zgarnął prawie 1 mld zł. To tyle, ile @fundacjawosp uzbierała w prawie 30 lat. Rydzyk rekinem biznesu – wskazywał gorzko jeden z użytkowników Twittera.

– Ale był zadowolony, kontent, dał błogosławioną dłoń do ucałowania? Chóry anielskie się odezwały, blask niebiański spoczął na jego czole? Czy po prostu przygarnął dobra doczesne jak zwykle – ironizowała kolejna internautka.

Sam Tadeusz Rydzyk bardzo cieszył się z wyróżnienia, jakie otrzymał od mieszkańców Torunia. O wygranej w plebiscycie zadowolony założyciel „Radia Maryja” poinformował wiernych w czasie mszy świętej.

Tadeusz Rydzyk

Twitter.com MonikaaaBilska

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News