Adam Małysz spotkał się z falą krytyki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Irmina Jach - 8 Lutego 2021

Awantura na profilu Adama Małysza. Poszło o polskich skoczków

Adam Małysz jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Jego działania w sieci obserwuje ponad 200 tysięcy oddanych fanów. Ostatnio na profilu byłego skoczka narciarskiego na Instagramie rozpętała się awantura. Wielbiciele sportowych emocji uważają, że konkursy nie są rozstrzygane w sprawiedliwy sposób.

Adam Małysz, pomimo że nie uprawia sportu od wielu lat, cieszy się dużą popularnością wśród internautów. Legendarny skoczek narciarski obecnie odpowiada za sprawy organizacyjne związane z krajową reprezentacją w tej dziedzinie. Jego profil regularnie zalewają komentarze dotyczące bieżących wydarzeń.

Adam Małysz spotkał się z falą krytyki

Podczas niedzielnego konkursu skoków narciarskich w Klingenthal żaden z reprezentantów Polski nie stanął na podium. Sędziowie nie docenili fenomenalnego skoku Dawida Kubickiego, który po raz kolejny zachwycił fanów formą i umiejętnościami.

Obserwatorzy Adama Małysza postanowili dać wyraz swojemu niezadowoleniu, dzieląc się refleksjami na temat zawodów pod zdjęciami mistrza z Wisły. Miłośnicy sportowych emocji uważają, że polscy skoczkowie nie mają szans na wyższe pozycje w rankingu przed niesprawiedliwe decyzje sędziów.

Kibice zwrócili uwagę także na fakt, że sportowcy pochodzący z innych krajów są oceniani w zdecydowanie łagodniejszy sposób. Niektórzy posuwają się nawet do twierdzenia, że wygrana Halvora Egnera Graneruda była niezasadna.

Brytyjski policjant uderzył Polaka. Poszło o obostrzenia epidemiologiczneBrytyjski policjant uderzył Polaka. Poszło o obostrzenia epidemiologiczneCzytaj dalej

- Te noty to jakaś totalna kpina. Nasi skoczkowie i tak są najlepsi- napisała jedna z fanek Adama Małysza.

- Panie Adamie, system rotowania między belkami przez sędziów [...] jest krzywdzący i niesprawiedliwy dla zawodników. Nie mają szans na wygraną i lepsze lokaty. Kamil byłby na podium, gdyby sędziowie dali mu wyższą notę za elegancki finałowy skok - dodał zbulwersowany internauta.

- Obniżanie belki, czekanie na warunki, czyszczenie torów... Zawsze coś się dzieje. Czy pan, Sven Hannawald lub Janne Ahonen spotykali się z takimi problemami? Nie sądzę - skrytykował jeden z użytkowników serwisu Instagram.

- Zdecydowanie za niskie noty dla Dawida- ocenił kolejny internauta.

- Gdyby Graneruderowi nie zawyżyli not, nie stanąłby na podium - podsumował inny.

Adam Małysz w żaden sposób nie odniósł się do komentarzy, które pojawiły się w jego mediach społecznościowych. Uważacie, że kibice, którzy dzielą się swoimi frustracjami, mają rację? A może krytyka w stronę sędziów jest waszym zdaniem bezzasadna?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Instagram

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News