Zarobki - McDonald's
pixabay.com/andreas160578
Wiadomości Pikio - 21 Marca 2019

Ile zarabia się w McDonaldzie? Popularny fast-food kusi ofertami

Zarobki - McDonald's. Ile zarabia się w najsłynniejszym fast-foodzie ze słynnym żółtym M w logo? To chyba najbardziej rozpoznawalna restauracja na całym świecie, która od wielu lat rywalizuje z KFC. Sieć, która została założona przez Dicka i Maca McDonaldów.

Zarobki - McDonald's 2019

Zarobki - McDonald's. Jak przedstawia się sytuacja pracowników słynnej sieci restauracji? Przez wielu jest wyśmiewana, jednak czy praca w McDonald's jest tak słabo płatna, że trafiają tam tylko ludzie, którzy nie ukończyli szkoły?

To tylko stereotypy, które kiedyś krążyły wśród dzieci i młodzieży, jeśli nie chciały się uczyć, rodzice straszyli ich, że będą pracować na kasie w Biedronce albo w McDonald's. Zarobki w supermarketach uległy znacznej poprawie. Jak to wygląda w przypadku sieci restauracji?

Tajemny przepis na frytki, pyszny shake truskawkowy i lepsza Coca-cola niż ta prosto z butelki, to sukces tej firmy. Sieć obecnie zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników i wciąż się rozrasta. Ich zarobki owiane są tajemnicą, nikt nie chce zdradzać, ile zarabia w McDonald's.

Osoby, które pracują sezonowo lub dorywczo, mogą liczyć na najniższą stawkę godzinową. To trochę powyżej 12 złotych za godzinę pracy, to stawka porównywalna do tej, którą proponują warszawskie restauracje na stanowisku kelnera. Kucharz może liczyć na dwa złote więcej. Jest to około 14 zł netto plus premie.

- Wszyscy pracownicy pracują w systemie zmianowym zgodnie z grafikiem ułożonym pod kątem ich możliwości, chęci i preferencji. Takie podejście daje pracownikom możliwość łączenia pracy z edukacją, zainteresowaniami czy innymi aktywnościami pozazawodowymi - mówi manager PR w sieci McDonald's.

Ile zarabia się w McDonald's? Zarobki menadżera w McDonald's

Każdy pracownik raz na pół roku poddawany jest ocenie pracy, chodzi przede wszystkim o nabyte umiejętności, wyniki i szczególne osiągnięcia. W przypadku pozytywnej oceny kierownika osoba taka może liczyć na podwyżkę. Pracownicy dostają karty rabatowe, które umożliwiają im zakupy jedzenia po niższych cenach, ponadto w czasie pracy mają nielimitowany dostęp do napojów.

Manager zarabia już dużo lepiej, wszystko zależy od konkretnego punktu, jednak osoba na tym stanowisku może liczyć na zarobki rzędu 3500 zł. W warszawskich McDonaldach zarobki oscylują między 3600 a 4300 zł netto.

- Jednego dnia obsługuje się gości, stojąc za kasą, innego przygotowuje posiłki, a jeszcze innego pracuje na zapleczu. Taki schemat daje możliwość poznania restauracji od podszewki, co w przyszłości jest niezwykle ważne dla osób, które pełnić będą funkcje managerskie i kierownicze. Nierzadkie są przypadki, że kierownikiem restauracji i szefem kilkudziesięcioosobowego zespołu jest osoba z zaledwie dwuletnim stażem - tłumaczy manager PR.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia się w Legii Cudzoziemskiej? Opłaca się wstąpić do służby?
  2. Ile zarabia archeolog? Czy ciężka praca naukowców jest godnie wynagradzana?
  3. Ikea - zarobki. Ile zarabia się w popularnym sklepie meblowym?
  4. Ile zarabia trener personalny w Polsce? Na siłowni bez niego ani rusz
  5. Ile zarabia okulista w Polsce? Jakie są zarobki okulistów za granicą?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News