Ile zarabia trener personalny
Flickr.com
Wiadomości Pikio - 21 Lutego 2019

Ile zarabia trener personalny? Na siłowni bez niego ani rusz

Ile zarabia trener personalny miesięcznie? Ostatnio pojawiły się krytyczne głosy trenerów dotyczące restrykcji na polskich siłowniach. Podobno po opłaceniu dodatkowych kosztów, trenerom personalnym zostanie naprawdę niewiele. Czy to prawda? Czy na siłowniach nie będziemy mieli u kogo zasięgnąć profesjonalnych porad?

Ile zarabia trener personalny? Osobisty trener to osoba prowadząca indywidualne zajęcia z osobami, które chcą zadbać o swoją sylwetkę. Klienci są zainteresowani szybkim osiągnięciem wyznaczonych z przez ich samych celów, zazwyczaj jest to zrzucenie zbędnych kilogramów, bądź zbudowanie mięśni.

Trener personalny nie tylko musi wykazać się znajomością uprawianej dyscypliny, musi się też szczycić zdolnościami między innymi z zakresu psychologii. To on będzie musiał zmotywować swojego podopiecznego do dalszych treningów, kiedy ten będzie przeżywał kryzys.

Treningi personalne prowadzi się zarówno w klubie fitness, w domu klienta, na basenie, na siłowni, jak w terenie.

Ile zarabia trener personalny w Polsce

Według raportu "Zarobki trenerów personalnych w Polsce", autorstwa Tomasza Mączki, można w pewnym stopniu określić uśrednione kwoty wynagrodzeń trenerów personalnych. W badaniu wzięło udział ponad 300 uczestników.

Według statystyk trener zarabia średnio od ok. 5 tys. do 7,5 tys. zł. Najlepsze zarobki odnotowują osoby, które prowadzą treningi u klienta lub na dworze. W przypadku trenerów współpracujących z klubem fitness, z którym związani są umową, a ich przychody są zryczałtowane w stosunku do dochodów całego klubu, mogą oni liczyć na nieco niższe wynagrodzenie, na poziomie ok. 5000 zł.

Ile zarabia trener personalny miesięcznie

Jak już wspominaliśmy, najmniej opłaca się współpraca na zasadzie prowizji od utargów klubu lub siłowni. Stawka prowizji wynosi zazwyczaj od 20 do 80%.

Najbardziej opłaca się praca na własną rękę, warto wyrobić własną markę, zadbać o atrakcyjną stronę internetową, a także profile na portalach społecznościowych.

Trener może zainkasować od 80 do 100/150 zł za jeden trening, w zależności od miejsca treningu, ale również w zależności od rejonu, w którym działa. Inaczej przedstawiają się zarobki na terenie Warszawy, a inaczej w małych miejscowościach. Oprócz samych treningów trenerzy zarabiają także na rozpisywaniu diety. Wszyscy zdajemy sobie przecież sprawę, że odchudzanie i piękne ciało to nie tylko ćwiczenia, ale też odpowiednie odżywianie.

Z oczywistych względów, trener personalny jest sam swoją wizytówką, musi więc być zadbany. Nikt przecież nie zaufa w kwestii ćwiczeń i diety, trenerowi z piwnym brzuszkiem.

Ile zarabia trener personalny na siłowni

Początkujący trenerzy, by zdobyć prywatną bazę klientów, zaczynają od pracy na podstawie umowy z siłownią. Są tam w określonych godzinach i są do dyspozycji klientów, którzy przyszli na trening. Zarobki w takiej sytuacji to około 30 zł netto za godziną za przeprowadzony trening.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu w Warszawie?
  2. Ile zarabia logistyk w Polsce? Po technikum może być ciężko
  3. Ile zarabia grafik komputerowy w Polsce, a ile za granicą?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News