Ile zarabia okulista w Polsce
wikipedia.org aut.PFrankoZeitz
Wiadomości Pikio - 1 Marca 2019

Ile zarabia okulista w Polsce? Jakie są zarobki okulistów za granicą?

Ile zarabia okulista? Potrzebny każdemu bez względu na wiek. Jest odwiedzany w gabinecie przynajmniej raz na kilka lat przez dzieci i osoby dorosłe, bez wyjątków. A odkąd naszym życiem zawładnęła technologia, komputery i telewizory, w których ekrany wpatrujemy się codziennie przez wiele godzin, nasz wzrok cierpi jeszcze bardziej.

Ile zarabia okulista? Jaką drogę trzeba przejść, żeby się nim stać? Otóż aby zostać lekarzem okulistą, w pierwszej kolejności należy ukończyć studia medyczne, na kierunku lekarskim, aby następnie wybrać okulistykę jako specjalizację. 

Dopiero po zdanym egzaminie państwowym lekarz otrzymuje tytuł okulisty i uprawnienia do wykonywania zawodu. Jego głównymi zajęciami jest badanie oraz leczenie wzroku pacjentów i korygowanie ich wad. To właśnie do niego zgłaszamy się, kiedy potrzebne są nam okulary lub soczewki kontaktowe. To również on leczy nas przy takich objawach, jak zaczerwienione, czy łzawiące oczy. 

Okulistyka jest niezwykle obszerną dziedziną medycyny, dlatego też okuliści często decydują się na wybór jednej specjalizacji, w której się rozwijają i nabierają doświadczenia. 

Zarobki okulistów. Okulista - zarobki w Polsce

Okulista może szukać pracy w różnych placówkach medycznych, między innymi poradniach okulistycznych, szpitalach, przychodniach, czy własnych gabinecie, gdzie będzie przyjmować pacjentów prywatnie. Otwierając własną działalność, okulista zarobi prawdopodobnie najwięcej, jednak żeby to zrobić i zarabiać naprawdę sporę kwoty, musi mieć "wyrobione" nazwisko i opinie wśród pacjentów, że jego skuteczność jest większa niż konkurencji.

Według statystyk lekarz okulista zarabia między 4 a 10 tys. zł, co daje medianę na poziomie około 7000 zł brutto, czyli niecałych 5000 zł netto. Bardzo często jest tak, że ich wynagrodzenie przewyższa zarobki dyrektorów szpitali. Patrząc na zarobki w ich branży zdecydowanie opłacają się prawie dziesięcioletnie studia, by później móc poszczycić się tak wysoką pensją.

Okulista - ile zarabia lekarz specjalista

Część lekarzy, którzy pracują w specjalistycznych szpitalach i klinikach, wykonuje skomplikowane zabiegi, gdzie operują jaskrę lub zaćmę albo też laserowo korygują wzrok pacjenta. Inni natomiast poświęcają się pracy naukowej i zostają wykładowcami na uczelniach. Naturalnie jedno nie wyklucza drugiego. Jednak, aby być dobrym w tym, co robi, okulista musi nastawić się na naukę już od samego początku i ciągły rozwój swoich umiejętności na przestrzeni lat spędzonych w zawodzie. Najlepsi zarabiają nawet 20 tys. netto i więcej, wszystko zależy od doświadczenia i umiejętności oraz liczby dyżurów w miesiącu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia przedszkolanka w prywatnym przedszkolu w Warszawie?
  2. Ile zarabia logistyk w Polsce? Po technikum może być ciężko
  3. Ile zarabia grafik komputerowy w Polsce, a ile za granicą?
  4. Ile zarabia trener personalny w Polsce? Na siłowni bez niego ani rusz
  5. Ile zarabia fotograf ślubny? W Polsce się to opłaca
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News