Zakaz przemieszczania się możliwy przed świętami
Pixabay.com Couleur
Monika Majko - 19 Marca 2021

Zakaz przemieszczania się jeszcze przed świętami? Niepokojące słowa prof. Horbana w TVN24

Możliwość wprowadzenia zakazu przemieszczania się przed tegoroczną Wielkanocą skomentował prof. Andrzej Horban. Konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych był gościem w programie „Rozmowa Piaseckiego” na antenie TVN 24.

Według doradcy premiera nie jest wykluczone, że zakaz przemieszczania się pojawi się jeszcze przed świętami. Ekspert ostrzegł również, że prawdopodobnie Polaków w najbliższych tygodniach czekają dalsze wzrosty liczby dziennych przypadków zakażenia COVID-19.

Rząd rozważa wprowadzenie zakazu przemieszczania się przed Wielkanocą

- Fala narasta i będzie narastała. To widać - wskazał prof. Horban w czasie rozmowy w programie „Rozmowa Piaseckiego” na antenie TVN 24.

Według eksperta już niedługo liczba dziennych zakażeń koronawirusem może osiągnąć nawet poziom 40 tysięcy nowych przypadków. Jednocześnie prof. Horban wyraził nadzieję, że pod koniec maja lub w czerwcu sytuacja epidemiczna w kraju ulegnie wreszcie spodziewanej poprawie.

Prof. Andrzej Horban skomentował również doniesienia o możliwości wprowadzenia zakazu przemieszczania się na terenie kraju. Polacy obawiają się, że takie restrykcje pojawią się jeszcze przed Wielkanocą. Ekspert zaznaczył, że nie można tego wykluczyć.

Ksiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeKsiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeCzytaj dalej

- Myślę, że jesteśmy bardzo bliscy tego [wprowadzenia zakazu przemieszczania się przed Wielkanocą - dop. redakcji]. Ale to wynika z rozsądku. Zawsze wszyscy mówimy, że większość ludzi jest rozsądna, bo tych ludzi, którzy wykazują się brakiem rozsądku, żeby nie powiedzieć inaczej, jest stosunkowo niewiele - mówił prof. Andrzej Horban na antenie TVN 24.

Na razie jednak żadne oficjalne decyzje w tej sprawie nie zapadły. Od jutra natomiast cała Polska zostanie objęta tzw. czerwoną strefą, co oznacza m.in. zamknięcie galerii handlowych, hoteli, boisk i basenów oraz instytucji kulturalnych.

Wczoraj o dodatkowe obostrzenia został zapytany na antenie Polsat News również minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak podkreślił szef resortu, na razie planowane są jedynie zapowiedziane wcześniej restrykcje, które wejdą w życie od soboty 20 marca br.

- Będziemy poszukiwali większego stopnia obostrzeń, ale na razie jest to sytuacja hipotetyczna. Na razie jeszcze te obostrzenia, o których mówiłem wczoraj, nie zaczęły obowiązywać, więc trudno mówić o braku ich skuteczności - zaznaczył minister Niedzielski.

W czasie tegorocznych świąt wielkanocnych obowiązywać będą jednak obostrzenia związane z organizacją spotkań.Z tymi samymi restrykcjami Polacy mieli do czynienia w czasie minionych świat Bożego Narodzenia. Chodzi o limity gości, które obecnie wynoszą do 5 osób spoza gospodarstwa domowego gospodarza.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet/TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News