wypadek
Pixabay.com, autor: Andrzej Rembowski
Patryk Przybyłowski - 19 Marca 2021

Na miejscu mnóstwo policji i ratowników, co najmniej 20 osób poszkodowanych. Zderzenie dwóch autobusów w Szczecinie

Media obiegła właśnie wiadomość o bardzo niebezpiecznym wypadku. W godzinach porannych w Szczecinie doszło do zderzenia dwóch autobusów. Na ten moment wiadomo, że liczba osób poszkodowanych w zdarzeniu waha się w granicach 20. Na miejscu roi się od służb ratowniczych.

Do zderzenia autobusów doszło dzisiaj w godzinach porannych na ulicy Gdańskiej w Szczecinie. Obydwa pojazdy kierowały się w stronę mostu Długiego. W obydwu pojazdach poruszały się łącznie 42 osoby - byli to żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Stargardu. Według najnowszych doniesień przyjechali do Szczecina na próby przed uroczystością wojskową.

Jak relacjonuje reporterka RMF Aneta Łuczkowska, jedna osoba jest ciężko ranna, a kolejne 22 zaliczane są do grona poszkodowanych. Na ten moment wiadomo, że służby medyczne określiły stan trzech żołnierzy jako średni.

W najgorszej sytuacji znalazł się kierowca jednego z autobusów - niestety, zakleszczył się w pojeździe. Wiadomo, że został przewieziony do szpitala po stwierdzeniu wielonarządowych urazów.

- Kierowca jednego z autokarów jest w stanie ciężkim - usłyszeli dziennikarze Onetu w rozmowie ze strażakami, którzy pracują obecnie na miejscu wypadku.

Ksiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeKsiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeCzytaj dalej

Na miejscu poza policją obecne są również inne służby. Jak przekazał rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, kpt. Tomasz Kubiak, w akcji ratowniczej bierze udział siedem zastępów straży pożarnej.

Ponad 20 żołnierzy poszkodowanych w wypadku

Na ten moment nie wiadomo, co dokładnie doprowadziło do fatalnych zdarzeń. Ze zdjęć opublikowanych w mediach społecznościowych, m.in. na profilu Wypadki i pożary w Zachodniopomorskim, wynika, że warunki drogowe nie należały do najbardziej sprzyjających.

Sytuacja oczywiście przełożyła się na ogromne problemy w komunikacji. Obecnie zablokowany jest przejazd w stronę mostu Długiego, a funkcjonariusze policji wysyłają kierowców na objazd przez Trasę Zamkową. Wjazd do centrum Szczecina jest obecnie jednym dużym korkiem.

AKTUALIZACJA

Jak wynika z wypowiedzi Pawła Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie dla TVN24, stan jednej z poszkodowanych osób określany jest przez lekarzy jako krytyczny. Najprawdopodobniej chodzi o kierowcę jednego z pojazdów.

wypadek

źródło zdjęcia: Wypadki i pożary w Zachodniopomorskim na Facebooku

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: PAP, RMF24, Radio Kierowców

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News