Wrocławscy policjanci
Facebook.com/mpkwroc
Monika Majko - 18 Marca 2021

Wrocław: odkrycie podczas remontu torów. Odnaleziono ludzkie szczątki

Budowlańcy natrafili na ludzkie szczątki podczas remontu torów tramwajowych we Wrocławiu. Prace natychmiast wstrzymano, a na miejsce skierowano służby. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Techniki Kryminalistycznej.

We Wrocławiu trwa obecnie akcja „TORYwolucja”, czyli remont torowiska tramwajowego. W czasie prac wykopowych przy ulicy Złotoryjskiej natknięto się na ludzkie szczątki oraz drewniane pozostałości po trumnach.

Budowlańcy z Wrocławia natknęli się na ludzkie szczątki

Ludzkie szczątki odkryto w wykopie pod nowe torowisko tramwajowe na ulicy Złotoryjskiej. Jak poinformowało wrocławskie MPK, w tym miejscu natychmiast przerwano prace remontowe i powiadomiono o znalezisku służby.

– Aby ich nie zbezcześcić, natychmiast wstrzymaliśmy prace i poinformowaliśmy odpowiednie służby, oddając im teren do dyspozycji – przekazało MPK Wrocław.

Robotnicy wykopali nie tylko ludzkie szczątki, ale również pozostałości drewnianych trumien. Okazuje się, że w tym miejscu istniał kiedyś cmentarz. Firma na razie wstrzymała dalsze prace budowlane na tym terenie.

Nieoficjalnie: rząd planuje ostrzejsze restrykcje, jest jeden warunek. Do zamknięcia m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, sklepy mebloweNieoficjalnie: rząd planuje ostrzejsze restrykcje, jest jeden warunek. Do zamknięcia m.in. fryzjerzy, kosmetyczki, sklepy mebloweCzytaj dalej

– Tam był kiedyś cmentarz. Po II wojnie światowej, gdy powstawała ta trasa tramwajowa, prasa również donosiła o odkrywanych grobach – przekazał portalowi polsatnews.pl Damian Zdancewicz z wrocławskiego MPK.

– Torowcy powrócą na plac budowy, gdy tylko otrzymamy decyzję, że zakończyły się prace służb i możemy wznowić roboty torowe – poinformował z kolei Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Na miejscu makabrycznego odkrycia pracują teraz odpowiednie służby. Wykopane szczątki ludzkie zostaną zabezpieczone przez policjantów i techników i najprawdopodobniej trafią do Zakładu Medycyny Sądowej.

– Na miejscu są nasi funkcjonariusze z Wydziału Techniki Kryminalistycznej i prowadzą oględziny znaleziska – przekazał w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Miasto Wrocław zdecydowało się na kompleksową wymianę torowiska z powodu licznych wykolejeń, do których dochodziło w ostatnim czasie. Jak przekazał rzecznik MPK, Bartosz Naskręski, trwająca obecnie przebudowa torowiska przy ul. Złotoryjskiej ma według planu zakończyć się na przełomie marca i kwietnia.

Wrocław - szczątki pod torowiskiem

Facebook.com/mpkwroc

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wrocławska/Facebook/Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News