WOŚP - przerwano aukcję
Piotr Molecki/East News
Monika Majko - 6 Lutego 2021

Aukcja dla WOŚP została nagle przerwana. Duże poruszenie w sieci

Rzecznik prasowy Allegro potwierdził decyzje o natychmiastowym zakończeniu jednej z aukcji charytatywnych na rzecz WOŚP. Chodzi o obraz zatytułowany „Matka Boska Kermitowska”. Przedmiot wzbudził ogromne kontrowersje.

Fundacja WOŚP oprócz tradycyjnej formy zbierania pieniędzy do puszek prowadzi również internetowe aukcje charytatywne, które co roku wspierają cel zbiórki. Licytacje odbywają się na portalu allegro.pl, a pieniądze ze sprzedaży darowanych na rzecz fundacji przedmiotów trafiają na konto organizacji.

Aukcja WOŚP została usunięta, rzecznik Allegro potwierdził decyzję portalu

W tym roku wśród licznych przedmiotów przekazanych na aukcję WOŚP znalazł się również kontrowersyjny obraz. Wydruk przedstawia Matkę Boską, trzymającą na rękach żabę Kermita, czyli fikcyjną postać znaną m.in. z „Ulicy Sezamkowej”.

Jedna z internautek, oburzona przedmiotem licytacji, zgłosiła swoje wątpliwości przedstawicielom portali aukcyjnego Allegro, na którym prowadzona była aukcja. Kobieta wskazała na obrazę uczuć religijnych i domagała się stanowczej reakcji i usunięcia licytacji.

Internautka skontaktowała się również z redakcją tygodnika „Do Rzeczy”, a wkrótce tematem kontrowersyjnego obrazu zajęła się także Telewizja Publiczna. Na antenie stacji TVP Info padło kilka mocnych słów w kierunku przedstawicieli Fundacji WOŚP.

Zwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachZwyciężczyni „The Voice Senior 2” straciła męża. O śmierci dowiedziała się po przesłuchaniachCzytaj dalej

– To jest ohydne oczywiście. To jest nie pierwsza taka aukcja, która ma promować zło. Która opowiada o tym, i która szydzi po prostu z chrześcijaństwa, z katolicyzmu. Z jednej strony Owsiak i jego współtowarzysze deklarują się, że są bardzo pobożnymi ludźmi i zbierają pod kościołami pieniądze na szlachetne cele, a w istocie rzeczy, jak widzimy tutaj, po prostu dochodzi o takich obrazoburczych zachowań – komentował na antenie Mateusz Wyrwich, publicysta tygodnika „Niedziela”.

– Jest to po prostu rodzaj kolejnej wulgarnej, pochodzącej rodem z bolszewizmu, szydzącej karykatury – dodał.

Dziennikarze insynuowali Fundacji WOŚP, a także jej prezesowi Jurkowi Owsiakowi, celowe działanie obrazoburcze. Po tym, jak sprawa została nagłośniona, wzbudzająca kontrowersje aukcja została usunięta z portalu Allegro, co potwierdził w komunikacje przekazanym redakcji TVP Info rzecznik portalu.

Jak przekazał przedstawiciel Allegro, obraz nie został sprzedany, choć wcześniej krajowe media donosiły, że ktoś chciał go wylicytować za kwotę 1 825 zł. W opisie licytacji nie wskazano także autora budzącego oburzenie wydruku na płótnie.

29. finał zbiórki WOŚP odbył się 31 stycznia, jednak wciąż prowadzone są aukcje internetowe na rzecz fundacji. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

WOŚP - aukcja na AllegroScreen Allegro.com

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News