WOŚP 2021
Wikimedia Commons Ralf Lotys (Sicherlich) Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)
Monika Majko - 5 Lutego 2021

Wspólny apel księży dot. WOŚP. Jest odpowiedź Jurka Owsiaka

Ponad 50 duchownych zwróciło się do fundacji WOŚP we wspólnym liście. Jurek Owsiak skomentował apel duchownych. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował w tej sprawie poruszający wpis w mediach społecznościowych.

Fundacja WOŚP co roku porusza tysiące Polaków, którzy od lat aktywnie uczestniczą w zbiórkach na rzecz wsparcia polskiej służby zdrowia. Swoje poparcie dla działań fundacji Jurka Owsiaka wyrazili również krajowi duchowni, którzy zaapelowali o zaprzestanie bezpodstawnego oskarżania organizacji o brak uczciwości.

WOŚP zyskał wsparcie księży

Apel ze wsparciem dla działań prowadzonych przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podpisało ponad 50 osób duchownych z całego kraju. Wśród nich znaleźli się m.in. ks. Jacek Prusak SJ, ks. Kazimierz Sowa, ks. Andrzej Szostek i o. Paweł Gużyński OP.

– Jako duchowni pracujący w różnych środowiskach pragniemy wyrazić szczerą wdzięczność panu Jerzemu Owsiakowi i wszystkim osobom zaangażowanym w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za ich pracę i entuzjazm – napisano w opublikowanym wczoraj liście otwartym.

Duchowni nie tylko podziękowali Jurkowi Owsiakowi oraz osobom związanym z fundacją, ale również zaapelowali o zaprzestanie działań, zmierzających do podważenia zaufania, jakim przez lata Polacy darzyli organizację.

6-tygodniowe dziecko zmarło podczas chrztu. Wiele pytań po obrządku w Rumunii6-tygodniowe dziecko zmarło podczas chrztu. Wiele pytań po obrządku w RumuniiCzytaj dalej

– Dlatego stanowczo sprzeciwiamy się kierowaniu insynuacji pod adresem pana Jerzego Owsiaka i przedstawianiu działań podejmowanych przez jego fundację jako niegodnych zaufania – proszą duchowni.

– Wyrażamy również nasze ubolewanie i zwyczajny ludzki wstyd z powodu niewłaściwego traktowania wolontariuszy WOŚP przez część ludzi Kościoła. Każdego roku dochodzi bowiem do incydentów, które są nie tylko gorszącym zaprzeczeniem postawy ewangelicznej, ale również bulwersującym brakiem elementarnych zasad kultury – dodano.

Jerzy Owsiak skomentował apel księży już następnego dnia. W piątek na profilu facebookowym szefa WOŚP pojawił się poruszający post, w którym Owsiak odnosi się do okazanego mu wsparcia. Jak przyznał, jest to dla niego coś niezwykłego.

– Trzeba mieć dużo odwagi, bo sam to często czuję, przeżywam, kiedy wypowiadam się na różne tematy i później mierzę się z konsekwencjami tych wypowiedzi. Tym bardziej taki list, jego treść są czymś, co dzisiaj dla całej naszej Fundacji, dla naszej pracy i pracy wszystkich tych, którzy Fundację wspierają niezwykle potrzebnym, dlatego bardzo głośno mówimy – DZIĘKUJEMY! – napisał Jurek Owsiak.

Tegoroczny finał WOŚP odbył się ostatniego dnia stycznia. W tym roku zbiórka prowadzona była pod hasłem „Finał z głową”, a zgromadzone fundusze zostaną przekazane na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Wiez

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News