Policja szuka kobiety
KPP Piła
Monika Majko - 4 Lutego 2021

Monitoring nagrał jak starsza kobieta okrada puszkę WOŚP. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Do szokującego zdarzenia doszło w jednym z marketów w Pile. Policja opublikowała wizerunek starszej kobiety, która podczas zakupów dopuściła się kradzieży puszki z datkami na WOŚP. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawczyni.

Fundacja WOŚP co roku zbiera pieniądze na pomoc m.in. krajowym szpitalom. Szczytny cel zbiórki przyciąga wielu darczyńców, dlatego kradzież pieniędzy przeznaczonych na wsparcie fundacji wywołała ogromne oburzenie mieszkańców Piły.

Policja poszukuje kobiety, która ukradła puszkę WOŚP

29. finał WOŚP odbył się 31 stycznia 2021 roku. Co roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera ogromne sumy, które przekazuje na wsparcie polskiej służby zdrowia. Cel zbiórki łączy Polaków o różnych poglądach oraz przekonaniach i rok w rok pokazuje, że potrafimy zjednoczyć się i wspólnie działać.

Polacy chętnie i hojnie wspierają zbiórkę WOŚP, dlatego doniesienia o kradzieży pieniędzy przekazanych na wsparcie celu fundacji wywołują tak głębokie oburzenie. Policjanci z Piły zaapelowali o pomoc w ustaleniu tożsamości klientki sklepu, która wyniosła z niego puszkę z datkami.

Do zdarzenia doszło 21 stycznia br. o godzinie 10:00 w jednym z marketów na osiedlu górnym w Pile w województwie wielkopolskim. Puszka WOŚP znajdowała się koło kasy, a starsza kobieta wyniosła ją razem z zakupami.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiMateusz Morawiecki podjął decyzję. Chodzi o dofinansowanie polskiej onkologiiCzytaj dalej

- Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek starszej kobiety, która podczas robienia zakupów zabrała stojącą przy kasie puszkę z pieniędzmi. W środku znajdowała się kwota około 450 złotych. Sprawczyni ubrana była w ciemną kurtkę, szarą czapkę oraz czarne spodnie - przekazał mł. asp. Jędrzej Panglisz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Wszystkie osoby, które rozpoznają wizerunek kobiety o kontakt telefoniczny z oficerem dyżurnym KPP Piła pod numerem tel. 47 77 415 60 lub mailowy na adres: dyzurny.pila@po.policja.gov.pl.

Choć finał zbiórki odbył się ostatniego dnia stycznia, wciąż prowadzone są aukcje internetowe na rzecz WOŚP. W tym roku pieniądze zbierane są pod hasłem „Finał z głową” i zostaną przeznaczone na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Co roku na aukcje WOŚP przedmioty przekazują również m.in. celebryci, politycy i sportowcy. Rafał Trzaskowski ofiarował na rzecz fundacji megafon, który towarzyszył mu podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej, a aktorka Anna Dereszowska zaproponowała wspólny mecz w tenisa.

Z kolei Robert Lewandowski przekazał w tym roku na aukcję WOŚP koszulkę Ligi Mistrzów UEFA, której licytowana cena przekroczyła już 100 tysięcy złotych. Do końca tej aukcji zostało jeszcze kilkanaście godzin, a kwota już jest porażająca.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News