Wielkanoc kolejne obostrzenia
Fot. Pixabay.com/Emilia_Baczynska (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 21 Marca 2021

Wiceminister zabrał głos ws. kolejnych restrykcji w Wielkanoc. Wspomniał o kościołach

Jak dotąd rząd nie przewiduje zamknięcia kościołów na okres Wielkanocy. Z wypowiedzi wiceministra zdrowia Waldemara Kraski wynika jednak, że niewykluczone jest wydanie zalecenia święcenia pokarmów w Wielką Sobotę poza świątyniami – na wolnym powietrzu. Nie wiadomo jeszcze, czy przepisy zostaną opublikowane.

Niedawno wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wypowiedział się na temat tego, jak powinna przebiegać tegoroczna Wielkanoc. Zastępca szefa resortu potwierdził, że konieczne będzie ograniczenie kontaktów i mobilności. Jego zdaniem Polacy powinni celebrować święta podanie jak w 2020 roku.

Do Wielkanocy zostało już coraz mniej czasu. Wczoraj tj. 20 marca w życie weszły nowe obostrzenia, które podczas konferencji prasowej 17 marca ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski. Ograniczenia sanitarne będą obejmowały okres świąt i potrwają do 9 kwietnia. Nie wykluczone jednak, że w przypadku braku efektów, wprowadzony zostanie całkowity lockdown.

Kościoły najprawdopodobniej pozostaną otwarte podczas Wielkanocy

Minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył niedawno, że nie wyklucza wprowadzenia całkowitego lockdownu na czas Wielkanocy, jeśli obecne ograniczenia okażą się niewystarczające. Dobowa liczba nowych przypadków koronawirusa nadal utrzymuje się na wysokim poziomie.

Wiceminister Waldemar Kraska był gościem w Polsat News i odpowiedział na kilka pytań związanych z nadchodzącymi świętami. Polityk przyznał, że kontakty rodzinne powinny zostać na ten czas ograniczone, jak przebiegało to w zeszłym roku.

Aleksander Kwaśniewski przekazał informacje o zdrowiu. Wraz z żoną wyjechał z PolskiAleksander Kwaśniewski przekazał informacje o zdrowiu. Wraz z żoną wyjechał z PolskiCzytaj dalej

Początek kwietnia także powinniśmy spędzić w reżimie sanitarnym– oświadczył.

Oprócz tego wiceszef resortu został zapytany o zamknięcie kościołów. Waldemar Kraska ujawnił, że jak dotąd rząd nie przewiduje takiego ograniczenia na czas Wielkanocy.

Restrykcje, które są przewidziane, także dla wiernych, którzy chodzą do kościoła, myślę, że są wystarczające – wyjaśnił.

Możliwe kolejne zlecenia na Wielkanoc

W rozmowie z Polsat News Waldemar Kraska ujawnił, że może pojawić się nowe zalecenie dotyczące święcenia pokarmów. Niewykluczone, że przepisy będą nakazywały przeprowadzanie tego obrzędu na świeżym powietrzu.

Ubiegły rok pokazał, że w wielu kościołach tak to się odbywało, to techniczna kwestia do ustalenia – dodał wiceszef zdrowia.

Warto pamiętać, że zgodnie z nowymi obostrzeniami do 9 kwietnia zamknięte pozostaną kina, teatry, muzea oraz galerie sztuki. Polacy nie będą mieli też możliwości korzystania z siłowni, basenów, saun, łaźni tureckich i klubów fitness.

Obiekty sportowe pozostaną dostępne jedynie dla zawodowców. Wydarzenia nie będą mogły odbywać się z udziałem publiczności. W galeriach handlowych otwarte pozostaną zakłady fryzjerskie, sklepy spożywcze, drogerie oraz punkty z prasą.

Informujemy, że dzisiaj tj. 21 marca Ministerstwo Zdrowia przekazała informacje o kolejnych 21 849 nowych i potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem. Zmarło 40 osób chorych na COVID-19.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET; Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News