Wojtek Krawczyk
pixabay.com, autor: Matlachu
Patryk Przybyłowski - 20 Marca 2021

Nie żyje Wojtek Krawczyk

Niestety, potwierdził się najgorszy scenariusz. Koledzy z zespołu potwierdzili publicznie, że Wojtek Krawczyk zmarł dzisiaj nad ranem. Legendarny w wielu kręgach wokalista ostatnie dni swojego życia spędził na walce z koronawirusem.

Wojtek Krawczyk zasłynął jako wokalista formacji „Homomilitia”. Zespół zdobył rozgłos w latach 90. i stał się jedną z najważniejszych punkowych formacji na rodzimej scenie muzycznej.

Jak się okazuje, przez ostatnie dwa tygodnie wokalista zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Niestety, w jego przypadku choroba przybrała bardzo ostry przebieg - niezbędna była pomoc respiratora.

Wojtek Krawczyk zmarł po walce z COVID-19

- Dziś po dwóch tygodniach walki z COVID w szpitalu pod respiratorem odszedł od nasz kolega i przyjaciel Wojtek „Wojti” Krawczyk. Wokalista HCpunkowego zespołu „Homomilitia”, który był pionierem i przecierał szlaki w latach 90-tych w walki z homofobią, współzałożyciel i członek AutonomA Sound System - czytamy na facebookowym profilu kolektywu J23 Sound System.

- Doskonały kompan zabawy z czarnym pasem z szyderstwa, potrafił swoim niepowtarzalnym humorem wycisnąć z każdej i każdego łzy śmiechu, a gdy człowiek myślał, że śmieszniej już być nie może i więcej się nie da rady śmiać on dopiero się rozkręcał... Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Wojtas! Dbajcie o zdrowie ludziska swoje i innych! - dowiadujemy się z dalszej części wpisu na Facebooku.

Krzyczeli do prezydenta, że będzie siedział. Andrzej Duda odpowiedział na TwitterzeKrzyczeli do prezydenta, że będzie siedział. Andrzej Duda odpowiedział na TwitterzeCzytaj dalej

Pożegnania Wojtka miało również miejsce na profilu „Homomilitii”na tym samym portalu.

- Dziś rano odszedł współtwórca i wokalista zespołu. Nie wiem co mam napisać. Wojti brachu ku*wa zaśpiewaj i zagraj im tam, żeby Cię zapamiętali jak tutaj! FAKJU WSZYSTKO! - możemy przeczytać we wpisie.

Warto przypomnieć, że Wojtek Krawczyk był jedną z osób, które w latach 90. nie bały się mówić o swojej orientacji seksualnej. Mimo że był to wówczas duży temat tabu, muzyk zawsze przyznawał, iż nie wstydzi się mówić otwarcie o tym, że jest homoseksualistą.

Po rozpadzie Homomiliti wokalista z powodzeniem realizował się jako DJ. Jego występy można było podziwiać w największych polskich klubach z muzyką taneczną.

wojtek

źródło fotografii: facebook.com/J23-Sound-System-292006784533621

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook, Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News