protest duża akcja
Fot. East News Piotr Molecki (zdj. ilustracyjne z dnia 31.12.2020 - Sylwester pod domem Kaczyńskiego)
Mateusz Sidorek - 21 Marca 2021

Przedsiębiorcy szykują protest 10 kwietnia pod pomnikiem schodów smoleńskich

Przedsiębiorcy szykują protest 10 kwietnia. Organizatorzy chcą przeszkodzić w obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. To reakcja na nowe obostrzenia, które zostały wprowadzone w sobotę 20 marca przez polski rząd oraz zamknięte od dłuższego czasu niektóre branże, a także brak pomocy. Pojawił się komunikat wystosowany w kierunku prezesa partii rządzącej. Informacje o wydarzeniu opublikowano na Facebooku.

Po sobotniej demonstracji, która odbyła się 20 marca na ulicach Warszawy, Polacy szykują już kolejny protest. Powodami obu wydarzeń są obostrzenia sanitarne wprowadzone niedawno przez rząd. Niedawno w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o kolejnych demonstracjach, które mają mieć miejsce 10 kwietnia.

Warto przypomnieć, że 20 marca w ramach protestu kilkaset osób wyszło na ulice Warszawy. Zgromadzeni Polacy na Polu Mokotowskim wyrażali swoje niezadowolenie oraz niezgodę na wprowadzanie kolejnych restrykcji sanitarnych. Podczas akcji doszło do przepychanek z policją.

Polacy zapowiadają kolejny protest

Protest, który ma zostać zorganizowany w Warszawie 10 kwietnia, ma przebiegać w pobliżu Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Organizatorzy planują zakłócić obchody rocznicy katastrofy w Smoleńsku.

Z informacji przekazanych na Facebooku wynika, że zgromadzeni planują zablokować dostęp do pomnika określonego jako „schody”. Jest to forma sprzeciwu przedsiębiorców, którzy przez kolejne tygodnie nie będą mogli pracować lub będą musieli funkcjonować w ograniczonym trybie.

Michał Wiśniewski ujawnił wysokość wyliczonej emeryturyMichał Wiśniewski ujawnił wysokość wyliczonej emeryturyCzytaj dalej

Komunikat dołączony do informacji o akcji daje jasno do zrozumienia, że osoby, które chcą zgromadzić się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, wyrażają krytyczne poglądy wobec polityki prowadzonej przez obecny rząd oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jak Jarek nam, tak my Jarkowi! Wszyscy razem 10 kwietnia na schody!– piszą organizatorzy.

We wpisie dotyczącym wydarzenia możemy też przeczytać treści o łączeniu się przedsiębiorców oraz mobilizowaniu obywateli do czynnego działania, które ma wyrazić sprzeciw wobec polityki obecnej władzy.

Protest z soboty 20 marca – zamieszki na Polu Mokotowskim

Podczas protestu demonstranci na Polu Mokotowskim łamali ograniczenia sanitarne i domagali się zniesienia restrykcji. Większość zgromadzonych nie miała maseczek i trzymała transparenty z hasłami nawołującymi do anulowania obostrzeń.

Wśród tłumu znalazły się osoby, które odpaliły race. W kierunku funkcjonariuszy poleciały też kamienie oraz petardy. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sławomir Marczak przekazał, że dwóch policjantów zostało rannych.

Policjantka została kopnięta przez agresora, a policjant uderzony kamieniem w głowę. Oboje trafili do szpitala – mówił Sławomir Marczak.

Policjanci dopowiedzieli zdecydowanie. Użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, pałki służbowej i ręcznych miotaczy gazu, a także granatów hukowych – dodał rzecznik.

Obecne restrykcje, które ogłosił minister zdrowia podczas konferencji prasowej, będą obowiązywały do 9 kwietnia. Niewykluczone jednak, że pojawi się konieczność wprowadzenia całkowitego lockdownu, co potwierdził Adam Niedzielski.

protest będzie wojna

Z: Facebook STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW #otwieraMY

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW #otwieraMY; Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News