Wielkanoc 2021
Pixabay.com Jan Vašek
Monika Majko - 15 Marca 2021

Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń. Zaleca pozostać w domach na Wielkanoc

Wiadomości przekazane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nie są optymistyczne. Polacy prawdopodobnie ponownie spędzą Wielkanoc w domach. Choć nie ogłoszono jeszcze oficjalnych decyzji w tej sprawie, szef resortu zdrowia nie ukrywa, że zagrożenie epidemiczne w kraju stale rośnie.

Jak zapowiedział minister zdrowia, oficjalne decyzje w sprawie obostrzeń obejmujących również czas Świąt Wielkanocnych mają zostać ogłoszone do czwartku. Adam Niedzielski podkreślił, że „nie ma jednak dobrych rokowań” w tej sprawie.

Polacy prawdopodobnie po raz kolejny spędzą Wielkanoc w domu

Adam Niedzielski był gościem w audycji Gość Radia ZET i przekazał Polakom najnowsze informacje w sprawie ewentualnych obostrzeń, które obejmą swoim zasięgiem również tegoroczną Wielkanoc. Szef resortu zdrowia nie ukrywał, że sytuacja epidemiczna w Polsce stale się pogarsza.

– Mamy bardzo duże przyspieszenie rozwoju pandemii. W niedziele dynamika zakażeń zwiększyła się do 75 proc. Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać, kolejne decyzje będą dotyczyć całego kraju – zapowiedział minister Niedzielski.

Jeśli przyśpieszenie pandemii będzie się utrzymywać, prawdopodobnie czeka nas niedługo kolejny lockdown, który być może po raz kolejny obejmie swoim zasięgiem święta wielkanocne. Minister zdrowia zapowiedział na antenie Radia ZET, że oficjalne decyzje w tej sprawie zapadną do czwartku.

Ratownik medyczny nie wytrzymał. Skierował do Polaków ważną wiadomośćRatownik medyczny nie wytrzymał. Skierował do Polaków ważną wiadomośćCzytaj dalej

– W tym tygodniu planujemy ogłosić sposób regulowania obostrzeń, żeby objąć nimi okres świąt. W okolicach środy lub czwartku taka decyzja zostanie podjęta. Nie ma jednak dobrych rokowań – przekazał szef resortu zdrowia.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 10 896 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 na terenie naszego kraju. Najwięcej infekcji odnotowano na terenie województwa mazowieckiego. Ponad 1 tys. nowych zakażeń potwierdzono również na terenie województwa śląskiego i pomorskiego.

– Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 23 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 917 527 / 47 206 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – przekazał resort zdrowia w poniedziałek 15 marca br.

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, minister zdrowia zaapelował do Polaków, by w tym roku również spędzili Wielkanoc w domu, unikając rodzinnych spotkań. Zaznaczył jednak, że można zaprosić do domu osoby, które są już po szczepieniach na koronawirusa. Adam Niedzielski nie ukrywał również, że obecna sytuacja w kraju jest trudna i nie ma nadziei na to, że szybko ulegnie poprawie.

– Nie łudźmy się, że w perspektywie 2,5 tygodnia sytuacja może się drastycznie poprawić – zaznaczył minister zdrowia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News