Wielkanoc 2021
Jakub Kaminski/East News
Monika Majko - 4 Marca 2021

Minister zdrowia zdradził, co czeka Polaków na Wielkanoc. Luzowanie obostrzeń dopiero po świętach

W tym roku święta wielkanocne prawdopodobnie odbędą się w pełnym reżimie sanitarnym. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał najnowsze informacje w tej sprawie. Szef resortu zdrowia podkreślił jednak, że być może po okresie świątecznym rząd zdecyduje się na poluzowanie obostrzeń.

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt katolickich, a w Polsce co roku obchodzą je miliony osób. Wielu obywateli zastanawiało się, czy rząd planuje złagodzenie restrykcji w związku z nadchodzącym okresem świątecznym. Ze słów ministra Niedzielskiego wynika jednak, że takich decyzji możemy spodziewać się dopiero po świętach.

Wielkanoc 2021 - minister Niedzielski zdradził, co czeka Polaków w najbliższym czasie

Minister zdrowia Adam Niedzielski gościł w programie „Tłit” portalu wp.pl. Szef resortu zdrowia odpowiedział m.in. na nurtujące wielu Polaków pytanie o plany dotyczące łagodzenia surowych obostrzeń, które zostały wprowadzone 12 lutego.

Adam Niedzielski podkreślił, że choć rząd analizuje różne warianty i scenariusze na najbliższe tygodnie, żadna oficjalna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Jednocześnie minister podkreślił, że powiatowa rejonizacja obostrzeń przy tak dużej skali zachorowań na terenie naszego kraju nie ma obecnie uzasadnienia.

W związku z gwałtownym wzrostem liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem oraz wprowadzonych ostatnio surowych obostrzeń, wiele osób zastanawiało się, czy tegoroczne święta Wielkanocne znów odbędą się w surowym reżimie sanitarnym - tak jak rok temu.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

- Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą - przyznał Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił jednak, że być może po świętach nastąpi ponowne obniżenie liczby nowych infekcji COVID-19, co pozwoli na stopniowe łagodzenie restrykcji sanitarnych. Na to czeka wielu obywateli, a przede wszystkim przedsiębiorców i właścicieli firm z branż objętych zakazami prowadzenia działalności w związku z zagrożeniem epidemicznym.

- Myślę, że jeżeli będą się realizowały te scenariusze [...], że mniej więcej na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to wtedy rzeczywiście będziemy wszystkie tak naprawdę działalności przywracali - podkreślił.

W czwartek 4 marca 2021 roku Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych 15 250 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Najwięcej nowych infekcji wirusem SARS-COV-2 odnotowano na terenie województwa mazowieckiego.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono równo rok temu. 4 marca ubiegłego roku pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał Mieczysław Opałka. Dziennikarze Polsatu niedawno rozmawiali z pacjentem „zero”. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet/WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News