Polsat porozmawiał z pacjentem „zero”
Screen polsatnews.pl
Monika Majko - 4 Marca 2021

Dziennikarze dotarli do "pacjenta zero" w Polsce. Wiemy co się z nim dzieje rok po zakażeniu

Pierwszym pacjentem w Polsce, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, był Mieczysław Opałka. Dziennikarze Polsat News porozmawiali z mężczyzną dokładnie rok po otrzymaniu przez niego pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Mieczysław Opałka otrzymał informacje o swoim zakażeniu dokładnie 4 marca 2020 roku. Chwilę później do Polski dotarła pierwsza fala pandemii, pochłaniając tysiące ofiar śmiertelnych. Na antenie Polsat News „pacjent zero” apelował o życzliwość oraz dbanie o siebie i innych.

Polsat News porozmawiał z pacjentem „zero” epidemii koronawirusa w Polsce

66-letni Mieczysław Opałka z Cybinki w województwie lubuskim dowiedział się o swoim zakażeniu koronawirusem 4 marca 2020 roku. Mężczyzna był pierwszym potwierdzonym przypadkiem infekcji groźnym wirusem SARS-COV-2 w naszym kraju.

- Od 2 do 20 marca 2020 roku przebywałem na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze. 4 marca otrzymałem pierwszy bardzo dla mnie niepomyślny test, pierwszy z czterech, że mam koronawirusa - wspominał mężczyzna na antenie Polsat News.

- Szczęśliwie udało mi się za wsparciem moich najbliższych wyjść z tego wszystkiego - podkreślił senior.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

Po długiej walce z zakażeniem Mieczysław Opałka zdołał pokonać infekcję. Pacjent „zero” przyznał jednak na antenie Polsat News, że do dziś zmaga się z dolegliwościami, które są powikłaniami po COVID-19.

- Po wyjściu ze szpitala miałem dolegliwości odnośnie mięśni, odnośnie wzroku, odnośnie innych spraw, które leczę do dnia dzisiejszego - wyznał mężczyzna.

Do tej pory zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce łączne u 1 750 659 osób, a z powodu zakażenia COVID-19 zmarło 44 649 pacjentów. Na świecie liczba zakażonych wirusem SARS-COV-2 przekroczyła już 115 mln osób, a śmierć w wyniku infekcji poniosło 2,56 mln ludzi.

- Chciałbym, żeby każdy dbał o to, aby nie zakażać innych, żeby zabezpieczać się, wspomagać się, ze względu na to, że ta choroba sama nie zniknie - zaapelował polski pacjent „zero”.

W czwartek 4 marca br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 15 250 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. Najwięcej nowych infekcji odnotowano w województwie mazowieckim, a także śląskim i pomorskim.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News