Trójkąt ostrzegawczy
Pixabay.com Henryk Niestrój
Artur Łokietek - 15 Marca 2021

Nie żyją dwie młodziutkie kobiety, trzy inne osoby są ranne. Nocna tragedia w okolicach Nowego Sącza

Dwie młode kobiety nie żyją, zaś trzech mężczyzn jest w szpitalu, z czego dwóch w stanie ciężkim – oto bilans nocnego wypadku na drodze krajowej nr 87. Niedaleko tego odcinka trasy, ale w niedzielę rano, doszło również do innego groźnego wypadku.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi w mediach, do wypadku doszło w niedzielę 14 marca 2021 roku w godzinach wieczornych. Chodzi o fragment drogi krajowej nr 87 łączący Nowy Sącz z przejściem granicznym na Słowację Piwniczna - Zdrój/Mniszek nad Popradem.

W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe. Pierwszy z nich, jak przedstawia policja, to Ford Focus, który postanowił wyprzedzić szereg innych pojazdów jadących przed nim. Nie zdążył jednak powrócić na swój pas, gdy z przeciwka nadjechał Seat Alteo.

- Seat kierowany przez 57-letniego mężczyznę jedzie w kierunku Rytra. Z przeciwnej strony, wyprzedzając sznur pojazdów jedzie Ford i doprowadza do zderzenia czołowego. Autem kieruje 22-latek– wyjaśnia podinsp. Katarzyna Cisło rzecznik policji w Krakowie dla portalu starosadeckie.info.

Ford doznał znacznych uszkodzeń – kompletnie zniszczony jest jego lewy bok, a w wyniku stłuczki został wyrzucony z drogi i uderzył w pobliskie drzewa. Uszkodzony Seat wciąż znajdował się na drodze.

TVN nie pokazał, jak uczestnik „Kuchennych rewolucji” potraktował Gessler. Doszło do rękoczynówTVN nie pokazał, jak uczestnik „Kuchennych rewolucji” potraktował Gessler. Doszło do rękoczynówCzytaj dalej

Dwie ofiary tragicznego wypadku

Za Fordem jechał mężczyzna będący weterynarzem z Nowego Sącza, który od razu przystąpił do pomocy jednej z poszkodowanych kobiet. Mimo wysiłków lekarza weterynarii i przybyłych na miejsce ratowników medycznych, jej życia nie udało się uratować. Ofiara śmiertelna miała zaledwie 18 lat.

Druga młoda kobieta została wydobyta z wraku i przetransportowana do szpitala. Niestety, 22-latka również zmarła.Znaczne obrażenia odniósł również pasażer Forda, którego do szpitala przetransportowano za pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

57-latek, który kierował Seatem, również trafił do szpitala. Jak informuje podinspektor Katarzyna Cisło, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, zaś w chwili wypadku byli trzeźwi.

Starający się pomóc poszkodowanym lekarz weterynarii wyjaśnił, że młodzi ludzie najpewniej wyruszyli z platformy widokowej w Woli Kroguleckiej, gdzie ich wcześniej widział i zmierzali do Nowego Sącza. Ruch na drodze przywrócono dopiero chwilę przed pierwszą w nocy, czyli już w poniedziałek.

Niefortunny wycinek DK 87 daje o sobie znać coraz częściej. Nie wcześniej, niż w niedzielę rano doszło do innego groźnie wyglądającego wypadku. Na pobliskim fragmencie drogi Seat Ibiza przekroczył barierki i uderzył w okoliczne drzewo. 67-letni kierowca trafił do szpitala.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: nowysacz.naszemiasto.pl, se.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News