Wiadomości o ewakuacji
Twitter.com @MCzmiel
Monika Majko - 4 Marca 2021

Trwa ewakuacja kilku tysięcy mieszkańców Wrocławia. Saperzy zajmą się niewybuchem z czasów wojny

Wiadomości o ewakuacji mieszkańców z okolicy budowy Portu Popowice we Wrocławiu obiegły krajowe media. Akcja rozpoczęła się o godzinie 9:30, na miejscu już pracują służby. Swoje domy opuścić będzie musiało około 5 tysięcy osób.

Wiadomości o odkryciu bomby na budowie we Wrocławiu wstrząsnęły okolicznymi mieszkańcami. Służby natychmiast zarządziły ewakuację ludności, która rozpoczęła się w czwartek rano. Około godziny 10:00 do akcji mają wkroczyć saperzy.

Wiadomości o ewakuacji we Wrocławiu - domy opuści około 5 tysięcy mieszkańców

- Na budowie Portu Popowice przy ul. Białowieskiej znaleziono bombę lotniczą o wadze 250 kg i długości 120 cm. Ustalona strefa niebezpieczna to 500 metrów. Ewakuacją objętych będzie ok. 5000 osób - poiformowali saperzy z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, cytowani przez Radio Gra.

Dzisiaj o godzinie 9:30 rozpoczęła się ewakuacja okolicznych mieszkańców. Domy opuszczą lokatorzy, których budynki znajdują się w rejonach ulic: Wejherowskiej (od zachodu i południa), Popowickiej oraz Białowieskiej.

Na czas ewakuacji na ul. Legnickiej i skrzyżowaniu ulic Popowickiej i Starogranicznej podstawione zostaną autobusy MPK. Skorzystać mogą z nich potrzebujący schronienia mieszkańcy, którzy musieli chwilowo opuścić swoje budynki.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

Na czas akcji saperów odwołano również zajęcia w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Bobrzej dla uczniów klas I-III. W związku z zabezpieczaniem niewybuchu dzieci będą miały dzisiaj nauczanie w formie zdalnej.

Około godziny 10:00 do akcji mają wkroczyć saperzy, którzy podejmą ładunek wybuchowy, pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Służby planują zakończyć wszystkie działania w ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia akcji.

Prace na budowie Portu Popowice zostały chwilowo przerwane ze względów bezpieczeństwa, a teren wokół znaleziska zabezpiecza policja. Funkcjonariusze informowali okolicznych mieszkańców o ewakuacji m.in. za pomocą komunikatów, nadawanych z głośników radiowozów.

Policja apeluje, by w przypadku odkrycia niewybuchów pod żadnym pozorem nie dotykać znaleziska, nie przesuwać go, ani nie próbować usunąć go lub rozbrajać na własną rękę.

- O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Miejsce znaleziska zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych - szczególnie dzieci, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb - podkreśliła Bujakiewicz-Rodzeń w rozmowie z portalem polsatnews.pl.

Wiadomości o ewakuacji we Wrocławiu

Twitter.com MCzmiel

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Gra/Twitter/Wyborcza/Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News