Wiadomości o wybuchu
Facebook.com/infozabrze
Monika Majko - 23 Marca 2021

W akcji pogotowie, straż pożarna, policja i helikopter. Potężny wybuch w Zabrzu

Do potężnego wybuchu doszło w jednym z budynków mieszkalnych w Zabrzu w województwie śląskim. Wiadomości o eksplozji, wskutek której ucierpiały przynajmniej dwie osoby, przekazał PAP. Służby ratunkowe natychmiast ruszyły do akcji.

Wiadomości o eksplozji w Zabrzu obiegły krajowe media, a starszy kapitan Wojciech Strugacz w rozmowie z PAP przekazał szczegóły zdarzenia. Wybuch miał wypchnąć przez okno jednego z mieszkańców budynku.

Wiadomości o wybuchu obiegły kraj we wtorkowy wieczór

- Do wybuchu doszło w bloku. Mamy zgłoszenie, że w jego następstwie mężczyzna wyleciał przez okno - przekazał PAP starszy kapitan Wojciech Strugacz z zabrzańskiej straży pożarnej.

Eksplozja nastąpiła we wtorek 23 marca br. około godziny 17.30. Do zdarzenia doszło na 2 piętrze bloku mieszkalnego w dzielnicy Porembie przy ulicy Struzika w Zabrzu. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, w tym kilka zastępów straży pożarnej.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały przynajmniej dwie osoby. Mężczyzna, który wyleciał przez okno tuż po wybuchu gazu, był nieprzytomny i w ciężkim stanie. Został przetransportowany do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiNieoficjalnie: zamknięcia sklepów, zmiany w kościołach i przemieszczaniu się. Również Wielkanoc pod znakiem restrykcjiCzytaj dalej

- Kilkadziesiąt minut temu miał miejsce wybuch gazu w wieżowcu przy ulicy Struzika 6 w Zabrzu. Na miejscu pracują służby, ewakuowano lokatorów. Chwilę temu wylądował helikopter LPR - napisała jednak z czytelniczek portalu wp.pl na dziejesie.wp.pl.

Druga poszkodowana osoba odniosła lżejsze obrażenia. Na miejscu wciąż trwają działania służb, a po zakończeniu prac prowadzonych przez strażaków, do budynku wejdą funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, którzy ustalą dokładne przyczyny zdarzenia.

Służby ewakuowały z budynku 20 lokatorów, a 5 z nich musiało opuścić swoje mieszkania po drabinie. Eksplozja wytłukła szyby po obu stronach budynku oraz w budynkach sąsiednich i spowodowała pożar, który uszkodził elewację bloku.

Jak poinformował w rozmowie z redakcją PAP rzecznik urzędu miasta w Zabrzu Dawid Wowra, ewakuowani mieszkańcy bloku zostali przewiezieni autobusem do tymczasowych miejsc pobytu. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia. Udostępniono je m.in. na Facebooku „Info Zabrze”.

Stan budynku, w którym doszło do wybuchu, zostanie sprawdzony przez inspektora nadzoru budowlanego. Zadecyduje on, czy uszkodzona część bloku może być dopuszczona do ponownego użytkowania.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP/Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News