Niewybuch w Miastkowie
KPP Łomża
Artur Łokietek - 13 Marca 2021

Miastkowo: pilnie ewakuowano mieszkańców. Powodem niewybuch

Aż 170 osób musiało zostać ewakuowanych z okolicznych domów, gdy na terenie prac budowlanych znaleziono niewybuch. Policja informuje, że zagrożenie związane z niebezpieczną sytuacją w Miastkowie już zostało usunięte, a ludzie powoli wracają do domów.

Lokalna policja dostała zawiadomienie w piątek po południu, a od soboty rano na miejscu działali już saperzy z Orzysza. Przyjechali do niewybuchu znalezionego w Miastkowie.

W trakcie prac budowlanych na terenie jednej z posesji w Miastkowie znaleziono niewybuch. Nie podano do wiadomości, czy mogło dojść do jego ewentualnego naruszenia. Sytuacja od razu wydawała się groźna, zawiadomiono więc policję.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, postanowili ewakuować okoliczną ludność. Bezpieczną strefę wyznaczono w promieniu tysiąca metrów od miejsca odkrycia potencjalnie niebezpiecznego znaleziska.

Niestety, nie podano, o jaki niewybuch dokładnie chodzi. Być może mogły to być zakopane pod ziemią pozostałości z II wojny światowej, których wciąż da się pełno znaleźć w wielu lasach czy na polach.

Dolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieDolny Śląsk: nie żyje trzech mężczyzn, czwarty walczy o życieCzytaj dalej

Groźna sytuacja w Miastkowie

Zespół prasowy podlaskiej policji, na który powołuje się serwis eska.pl, podał, że łącznie trzeba było ewakuować aż 170 osób. Na szczęście bez problemu udało się znaleźć im tymczasowe miejsce, w którym mogli oczekiwać na zabezpieczenie niewybuchu.

Świetlice w Drogoszewie i Zaruziu zostały wyznaczone jako takie obiekty. Z kolei świetlica w Miastkowie stała się tymczasowym miejscem schronienia ludności objętej kwarantanną. W ten sposób ograniczono też rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Na szczęście, jak wynika z informacji udostępnianych przez policję, nie wystąpiły większe problemy z dostępnością okolicznych dróg dla kierowców. Droga krajowa nr 61 Łomża-Ostrołęka pozostała otwarta.

Dziś przed południem zespół prasowy podlaskiej policji wyjaśnił, że zagrożenie zostało zlikwidowane. Niebezpieczne materiały udało się skutecznie wywieźć i zabezpieczyć, a ludność mogła wrócić już do swoich domów.

Saperzy skupili się także na przeszukaniu terenu. Na szczęście nie znaleziono większej liczby niebezpiecznych znalezisk.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: eska.pl, rmf24.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News