Samochód policyjny
Pixabay.com Andrzej Rembowski
Artur Łokietek - 9 Marca 2021

Wybuch w Międzyborzu, ewakuowano mieszkańców budynku. Policja poszukuje sprawców

To już kolejny napad na bankomat w województwie dolnośląskim. Tym razem złodzieje wysadzili w powietrze urządzenie znajdujące się w Międzyborzu w powiecie oleśnickim. W wyniku wybuchu pojawił się pożar, musiała interweniować straż pożarna.

Z pewnością nie jest to historia rodem z filmów kryminalnych, mimo wszystko i tak wydaje się niezwykle niebezpieczna. Tym bardziej, że złodzieje spowodowali nie tylko straty pieniężne, ale doprowadzili do pożaru.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w nocy między godziną 2 a 3. To wtedy nieznani sprawcy postanowili w wyjątkowo wybuchowy sposób zdobyć pieniądze znajdujące się w jednym z okolicznych bankomatów.

Niestety, przy okazji kradzieży doszło do innych strat. Poważny wybuch spowodował, że w okolicznym budynku pojawił się niewielki pożar. Na miejscu działała straż pożarna, interweniowała także policja.

W okolicznym budynku znajdował się, na pierwszym piętrze, popularny okoliczny sklep wielobranżowy Flaming. W tej kamienicy działał on od 1991 roku. Jak przekazuje portal sycow.naszemiasto.pl, ognie strawiły niemal cały asortyment sklepu, który nie nadaje się już do sprzedaży.

Syn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnySyn Martyniuka skazany na więzienie. Wyrok nieprawomocnyCzytaj dalej

Wybuch w polskim mieście

Właściciele zajęli się liczeniem strat, jednak na razie nie ma konkretnych informacji związanych ze szkodami. Oprócz sklepu, pożar zagroził także mieszkańcom budynku na drugiej jego kondygnacji. Trzeba było ich ewakuować.

- W wyniku eksplozji wybuchł niewielki pożar w dwóch lokalach należących do budynku, w którym zainstalowany był bankomat– potwierdziła informację cytowana przez Polsat News aspirant Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Zarządzono ewakuację 9 osób mieszkających w budynku. Burmistrz zadbał o specjalny lokal zastępczy dla nich, jednak mogli już wrócić do swoich mieszkań, a kryzysowa sytuacja została zażegnana.

Na ten moment policji nie udało się ustalić, kto spowodował zuchwały napad w środku nocy. Nie wiemy także, ile pieniędzy znajdowało się w maszynie w chwili rabunku, można zgadywać, że były to raczej spore sumy. Policja zajmie się poszukiwaniem sprawców i oględzinami miejsca wydarzenia.

To nie pierwszy taki przypadek na Dolnym Śląsku w ciągu ostatniego czasu. 23 lutego sprawcy dokonali wysadzenia bankomatu w Bierutowie, skąd zabrali 200 tys. zł. W czerwcu 2017 roku również miało miejsce niemal identycznie wydarzenie w Międzyborzu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: tvp.info, sycow.naszemiasto.pl, o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News