Uczniowie w Polsce
Unsplash.com flpschi
Monika Majko - 11 Lutego 2021

Nieoficjalnie: kolejni uczniowie wrócą do zajęć stacjonarnych. Wiemy kto i kiedy

Z medialnych doniesień wynika, że być może już niedługo kolejni uczniowie powrócą do szkół. Redakcja portalu onet.pl przekazała nieoficjalne informacje dotyczące nowych wytycznych w sprawie nauki zdalnej i stacjonarnej.

Obecnie stacjonarne zajęcia w szkołach prowadzone są dla dzieci uczęszczających do klas 1-3 szkół podstawowych. Dziennikarze Onetu ujawnili jednak, że być może już niedługo dołączy do nich kolejna grupa uczniów.

Kolejni uczniowie mają wrócić do szkół

Aktualne rozporządzenie dotyczące nauki zdalnej i nauki stacjonarnej obowiązuje do 14 lutego. Jak przekazała redakcja portalu onet.pl, Ministerstwo Edukacji i Nauki ma ogłosić najnowsze wytyczne tej sprawie w czwartek 11 lutego br., i mają one obowiązywać do końca miesiąca.

Jak podali dziennikarze, MEN planuje przedłużyć zezwolenie na naukę stacjonarną dla najmłodszych uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych, którzy w mury szkolne wrócili wraz z końcem tegorocznych ferii zimowych, czyli w poniedziałek 18 stycznia 2021 roku.

Przedłużona miałaby również zostać zgoda na organizację dla uczniów 8 klas szkół podstawowych oraz klas maturalnych indywidualnych konsultacji w szkołach. Zajęcia takie mogą odbywać się pojedynczo lub w małych grupach. Władze szkół mają również zachować prawo do organizowania testów sprawdzające poziom przygotowania uczniów do końcowych egzaminów.

Nie działa telewizja, radio nie nadaje, stanęły serwisy internetowe. Protest mediów. Chodzi o nowy podatekNie działa telewizja, radio nie nadaje, stanęły serwisy internetowe. Protest mediów. Chodzi o nowy podatekCzytaj dalej

Redakcja Onetu podkreśliła, że do końca miesiąca tryb nauki zdalnej wciąż będzie obowiązywał klasy 4-8 szkół podstawowych. Źródła portalu wskazały, że wariant całkowitego otwarcia szkół nie jest rozważany przez rząd. Takiemu rozwiązaniu miała sprzeciwić się Rada Medyczna, która działa przy premierze.

- Jest zdecydowanie za wcześnie, aby otwierać w pełni szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. W zależności od sytuacji pandemicznej w Polsce i w Europie o takich krokach będzie można najwcześniej myśleć w połowie marca, albo na początku kwietnia - miał przekazać Onetowi jeden z ekspertów doradzający szefowi rządu.

Z kolei być może już niedługo do szkół powrócą uczniowie 8 klas szkół podstawowych oraz klas maturalnych. Jak dowiedziała się redakcja Onetu, rząd chce jak najszybciej umożliwić im naukę stacjonarną, która mieliby rozpocząć już od 1 marca 2021 roku.

Ostateczne decyzje mają jednak zależeć od rozwoju pandemii, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Pod uwagę brane będą również dane, dotyczące testów i szczepień przeciwko COVID-19 realizowanych w grupie nauczycielskiej.

Szczepienia dla nauczycieli mają ruszyć w piątek 12 lutego br. Z danych MEN wynika, że do środy chęć skorzystania ze szczepionki przeciwko COVID-19 zgłosiło 265 tys. nauczycieli z 440 tys. osób objętych rządowym programem szczepień.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News