TVP komentarz lekarzy
Fot. East News AGENCJA SE / East News Piotr Molecki
Mateusz Sidorek - 3 Marca 2021

TVP zaprasza lekarzy na koncert z okazji Dnia Kobiet. Zaśpiewa Górniak, „pieniądze można by lepiej wydać”

TVP oraz Małopolski Urząd Marszałkowski postanowiły wesprzeć lekarzy, którzy od początku pandemii koronawirusa narażają zdrowie, by ratować ludzkie istnienia. Medycy otrzymali zaproszenie na koncert z okazji Dnia Kobiet. Specjalnie dla nich wystąpi między innymi Edyta Górniak. Pracownicy służby zdrowia przyznali, że pieniądze przeznaczone na wydarzenie można by przeznaczyć na inne cele.

Niedawno pracownicy TVP wpadli na pomysł, jak sprawić, żeby lekarze choć na chwilę zapomnieli o niekończących się dyżurach, oraz kumulujących się nadgodzinach, podczas których walczą o życia osób chorujących na COVID-19. Telewizja Polska postanowiła zorganizować specjalny koncert, na który zaprosiła medyków.

Wydarzenie organizowane przez TVP oraz Małopolski Urząd Marszałkowski będzie też okazją do uczczenia zbliżającego się Dnia Kobiet. Z tej okazji w ICE Kraków wystąpią takie gwiazdy jak Rafał Brzozowski, Dawid Kwiatkowski, Norbi, Boys, Future Folk, Joanna Moro oraz sama Edyta Górniak.

Lekarze otrzymali zaproszenie na huczny koncert organizowany przez TVP

Zaproszenie pracowników służby zdrowia na wydarzenie TVP może wydawać się dość osobliwym pomysłem. Zwłaszcza że na scenie pojawi się Edyta Górniak. Polska diwa wielokrotnie udzielała kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących pandemii.

„Gruby scenariusz”, „zamach na ludzkość” – to tylko kilka zwrotów, jakich piosenkarka używała w kontekście problemu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak można się domyślić, jej wypowiedzi nie cieszyły się dużym poparciem lekarzy.

Zapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachZapadła decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwachCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez „Gazetę Wyborczą” medycy otrzymują już zaproszenia, w których rozsyłanie zaangażował się nawet Małopolski Urząd Marszałkowski.

W imieniu Samorządu Województwa Małopolskiego mam przyjemność zaprosić Państwa na Koncert „Za zdrowie Pań” z okazji Dnia Kobiet. Koncert odbędzie się 8 marca 2021 r. o godz. 17.15 w ICE Kraków. Organizatorem koncertu jest TVP S.A. – treść zaproszenia cytuje „Gazeta Wyborcza”.

Inwestycja TVP nie ekscytuje lekarzy

Pomysł TVP nie wywołuje dużego entuzjazmu wśród pracowników służby zdrowia. Telewizja Polska prawdopodobnie zainwestowała w to wydarzenie niemałe pieniądze. Lekarze uważają, że te środki można było przeznaczyć jednak na inne cele.

Akurat w tym czasie tylko nam koncertów brakuje. Z gwiazdami disco polo. Te pieniądze na gwiazdorskie obsady można by lepiej wydać – powiedział jeden z medyków na łamach „Gazety Wyborczej”.

Warto też zaznaczyć, że koncert przypada w trudnym okresie. W ciągu ostatnich dni doszło do gwałtownego wzrostu zarażeń, a minister zdrowia obawia się, że trzecia fala nie będzie słabła w najbliższym czasie. Być może jednak panel dyskusyjny medyków z Edytą Górniak okaże się ciekawym oderwaniem od rzeczywistości.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o aktorach topowych produkcji TVN, którzy od lat sądzą się ze stacją o wielkie pieniądze. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Pudelek.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News