tvp ulubienica widzów
Fot. Wikimedia Sławek CC BY-SA 2.0
Mateusz Sidorek - 20 Lutego 2021

Marzena Sienkiewicz prosi o pomoc dla swojego chorego syna

Marzena Sienkiewicz była gwiazdą TVP i jedną z ulubionych prezenterek widzów. Dziennikarka współpracowała również z telewizją TVN. W pewnym momencie Sienkiewicz nagle zniknęła z anteny. Wówczas musiała stoczyć poważną walkę z nowotworem. Teraz zwraca się do wszystkich o pilną pomoc dla swojego dziecka, które urodziło się z autyzmem.

Przez wiele lat widzowie TVP mogli mieć kontakt z Marzeną Sienkiewicz. Prezenterka zapowiadała prognozę pogody w Telewizji Publicznej, pojawiała się też w „Pytaniu na śniadanie”. Szybko zyskała mnóstwo fanów dzięki swojej elokwencji, dowcipowi oraz nienagannemu wyglądowi. Niestety nagle zniknęła z anteny.

Z TVP Marzena Sienkiewicz przeniosła się do TVN Meteo. Prezenterka zaczęła też pojawiać się w TVN24. W 2015 roku niespodziewanie nagle zniknęła z telewizji. Wówczas widzowie nie wiedzieli, co stało się z ich ulubioną dziennikarką. Okazało się, że Sienkiewicz rozpoczęła wtedy walkę o własne życie.

Jedna z ulubionych prezenterek TVP zachorowała na raka

Z czasem do mediów dotarły informacje, że była prezenterka TVP zapadła na chorobę nowotworową. U Marzeny Sienkiewicz zdiagnozowano raka szyjki macicy, o czym postanowiła sama opowiedzieć. Na szczęście dziennikarka wygrała walkę o swoje życie.

W 2013 roku na świat przyszedł Kuba – synek Marzeny Sienkiewicz. Prezenterka długo czekała na pierwsze dziecko. Wówczas postanowiła przeprowadzić się z całą rodziną do Francji. Po dwóch latach była prezenterka TVP wróciła do Polski.

Książę Filip nie jest w najlepszym stanie? Książę Karol opuścił szpital cały we łzachKsiążę Filip nie jest w najlepszym stanie? Książę Karol opuścił szpital cały we łzachCzytaj dalej

Marzena Sienkiewicz do ojczyzny wracała zupełnie odmieniona. Wszystko przez diagnozę dotyczącą jej synka, którą usłyszała. Okazało się, że Kuba urodził się z zespołem Aspergera, który jest spektrum autyzmu.

Była gwiazda TVP prosi o pomoc

Widzowie TVP mogą teraz wesprzeć ulubioną prezenterkę. Marzena Sienkiewicz napisała o chorobie swojego syna, który potrzebuje specjalistycznego leczenia. Prezenterka w mediach społecznościowych poprosiła o wsparcie.

Drodzy, nasz synek Kubuś ma spektrum autyzmu – zespół Aspergera. Potrzebuje terapii, aby nauczyć się funkcjonować wśród innych dzieci, mieć przyjaciół, wykorzystać swoją ogromną mądrość w dobry sposób. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pamiętaniu o nas i przeznaczenie 1 proc. podatku dla Kubusia – czytamy we wpisie.

Marzena Sienkiewicz nie organizuje zbiórki, prosi jedynie o przekazanie 1 procenta przy rozliczaniu PIT. Przy okazji prezenterka zaapelowała o wspieranie fundacji AVALON, która opiekuje się dziećmi urodzonymi z autyzmem.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Bogusławie Lindzie, który niedawno przeszedł operację kręgosłupa. Obecnie aktor dochodzi do siebie w domu. Jego żona udzieliła komentarza w tej sprawie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News