Telekamery Jacek Kurski
Fot. East News Jan Bielecki
Mateusz Sidorek - 11 Marca 2021

Jacek Kurski oburzony po Telekamerach. TVP wydało oświadczenie: "kpina z widzów" i "niesmak"

Telekamery zostały skrytykowane w oświadczeniu wydanym przez Telewizję Polską. Plebiscyt najprawdopodobniej nie spodobał się prezesowi Jackowi Kurskiemu nie tylko ze względu na wyniki, ale również komentarze uczestników, które uderzały w media publiczne. TVP uważa, że widzowie zostali skrzywdzeni przez Wydawnictwo Bauer.

Telekamery 2021 wywołały niemałe zamieszanie w mediach z wielu powodów. Podczas wręczania prestiżowych nagród telewizyjnych Maciej Orłoś skomentował obecne dziennikarstwo prezentowane w „Wiadomościach” TVP oraz odniósł się do etyki pracy. Wielkim wygranym okazał się Piotr Kraśko, który przeniósł się do „Faktów” z „Dzień dobry TVN”.

Niezadowolenie, wśród niektórych wywołały także wyniki Telekamer 2021. Lista zwycięzców została już otwarcie skrytykowana przez Telewizję Polską. W mediach pojawiło się oświadczenie, w którym uwagę poświęca się Wydawnictwu Bauer.

Telekamery 2021 nie po myśli Jacka Kurskiego

Oglądając Telekamery 2021, Jacek Kurski mógł szczególnie zdenerwować się nagrodami przyznanymi dla TVN. Wyróżnienia dla stacji określono „ustawką” oraz „walką o przetrwanie” Edwarda Miszczaka.

W komunikacie wydanym przez TVP zaznaczono, że wynik nie odzwierciedlają woli widzów. Drogie wiadomości oraz ograniczenie głosowania jedynie do drogi internetowej i SMS-owej miało odciąć starszych widzów.

Nagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaNagła decyzja rządu ws. maseczek. Obowiązuje od dziś, niektórzy zwolnieni z ich noszeniaCzytaj dalej

Relatywnie wysoki koszt SMS, wynoszący 3,69 zł brutto, zniechęcał do głosowania znaczną część widzów. Widz chcący głosować w choćby połowie kategorii musiałby zapłacić ponad 22 zł. Organizator nie mógł nie wiedzieć, że głosowanie online jest skomplikowane dla wielu starszych widzów telewizji linearnej i czytelników papierowej prasy, którą sam wydaje. W ten sposób w konkursie na Telekamery stworzono barierę ekonomiczną i technologiczną dla głosowania przez osoby, które stanowią większość widzów telewizji linearnej, a jednocześnie w sposób uprzywilejowany potraktowano młodszych widzów, stanowiących zdecydowaną mniejszość widzów, którzy preferują komunikację online – informuje TVP.

Do plebiscytu zastosowano znany z rynku reklam patologiczny syndrom grupy komercyjnej, w którym o wycenie reklam w telewizji linearnej decyduje ta grupa, która tej telewizji prawie w ogóle nie ogląda. Wertując kuriozalną i nieadekwatną listę laureatów, można odnieść wrażenie, że o wynikach przeprowadzonego konkursu Telekamer nie decydowały odczucia Widzów, ale zorganizowane akcje onlinowych farm trolli i botów – dodaje stacja.

TVP krytykuje Telekamery 2021

Po plebiscycie Telekamer 2021 nadawca publiczny zarzucił też faworyzowanie stacji TVN i Edwarda Miszczaka. Telewizja Polska „wyraża żal, że niemieckie Wydawnictwo Bauer, organizator Telekamer 2021, zakpiło sobie z najlepszej woli i uczciwości widzów TVP biorących udział w plebiscycie i przekształciło Telekamery w narzędzie walki z Telewizją Polską, jaką wypowiedziały TVP już niektóre inne media działające w Polsce”.

Gala Telekamer, podczas której w większości kategorii wygrał szorujący po dnie oglądalności TVN, największy przegrany telewizji linearnej w 2020 (według wszystkich badań), TVN masowo zwalniający dziś dziennikarzy i staff - była oczywistą ustawką i rozpaczliwą walką dyrektora programowego TVN p. Miszczaka o przetrwanie – dodaje stacja.

W mediach pojawiła się już odpowiedź organizatorów Telekamer 2021, którzy oświadczyli, że forma głosowania nie zmienia się od lat i nie kryli zdziwienia atakiem ze strony Telewizji Polskiej. Podkreślono, że w ubiegłym roku plebiscyt przebiegał tak samo i TVP otrzymało 7 nagród. Wówczas nie było słychać głosów sprzeciwu.

Jesteśmy zaskoczeni faktem, że niezmienna od lat metodologia głosowania nie wzbudzała dotąd wątpliwości TVP, która, tylko w przedostatniej, zorganizowanej na tych samych zasadach, zeszłorocznej edycji Telekamer Tele Tygodnia, otrzymała 7 statuetek, a w ciągu całego plebiscytu ponad 140 – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nieoczekiwanej decyzji rządu. Ogłoszono nowe obostrzenia. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualne Media, Onet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News