Balony
Pixabay.com Henryk Niestrój
Artur Łokietek - 24 Lutego 2021

Właśnie mieli ujawnić płeć dziecka, gdy doszło do wybuchu urządzenia. Przyszły ojciec zginął na miejscu

W stanie Nowy Jork w USA tragicznie zginął przyszły ojciec. Do dramatu doszło w trakcie tzw. „gender reveal party”, czyli imprezy, podczas której ogłasza się płeć dziecka. Policja wyjaśnia okoliczności katastrofalnego w skutkach wybuchu.

„Gender reveal parties” to moda, którą coraz częściej da się zauważyć i w naszym kraju. W trakcie takiej imprezy rodzice jeszcze nienarodzonego dziecka ogłaszają przed przyjaciółmi i rodziną jaką płeć ma spodziewane potomstwo.

Pomysł wprost ze Stanów Zjednoczonych przyjął się na tamtejszym gruncie bardzo dobrze. Podobnych imprez urządza się bardzo dużo, a same wydarzenia obchodzone są z dość zaskakującymi atrakcjami.

Często kupuje się różnego rodzaju armaty strzelające konfetti, balony czy nawet urządzenia pirotechniczne z bateriami fajerwerkowymi na czele. Niestety, podobnych wydarzeń w USA miało miejsce już kilka. Czy to wina wadliwego sprzętu?

Do ostatniej tragedii doszło w stanie Nowy Jork w mieście Liberty. 28-letni przyszły ojciec Christopher Pekny postanowił zamontować jedno z urządzeń na nadchodzącą imprezę. Coś poszło jednak nie tak, gdyż doszło do śmiertelnego w skutkach wybuchu.

Skandaliczne sceny podczas pogrzebu. Pomylili ciała, dramat w polskim mieścieSkandaliczne sceny podczas pogrzebu. Pomylili ciała, dramat w polskim mieścieCzytaj dalej

Ciąg śmierci spowodowanych gender reveal party

Dramat rozegrał się w ubiegłą niedzielę późnym popołudniem. W trakcie montażu jednego z urządzeń na imprezę, 28-letni George Pekny zginął w eksplozji. Obrażeń doznał także młodszy o rok brat przyszłego ojca, Michael Pekny. Przetransportowano go do szpitala.

Policja zajęła się wyjaśnianiem okoliczności tragedii. Nie wiadomo, o jakie dokładnie urządzenie chodziło oprócz tego, że „składało się z pewnego rodzaju rury”. Nie wiemy również, czy winę ponosi wadliwa konstrukcja albo błąd użytkownika.

Peter Pekny Jr., starszy brat George’a, stwierdził, że jest to „najbardziej dziwaczny wypadek, jaki mogłem sobie wyobrazić”. Niestety, niedawne wydarzenie jest wyłącznie kolejnym, które miało miejsce na wspomnianych „gender reveal parties”.

Imprezy „gender reveal party” pozwalają poznać płeć dziecka także jego rodzicom. Proszą oni często pielęgniarkę o to, aby zamieściła karteczkę w odpowiednim kolorze (różowy bądź niebieski) w, na przykład, baloniku lub w torcie. Tego typu zabawy popularne są przede wszystkim w anglojęzycznych krajach, jednak wciąż ich zasięg się rozwija.

Już wcześniej dochodziło do śmierci uczestników lub przyszłych rodziców dzieci. Jednym z najbardziej katastrofalnych w skutkach wydarzeń była impreza, w trakcie której doszło do awarii systemu pirotechnicznego, który podpalił pobliski las. Spowodowało to tragiczne w skutkach pożary, które objęły część Kalifornii.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet, Wikipedia, BBC

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News