Proszek do pieczenia da butom nowe życie
Pixabay.com Mohamed Nuzrath
Irmina Jach - 24 Lutego 2021

Wsypał proszek do pieczenia do butów. Po kilku godzinach nieprzyjemny zapach zniknął

Proszek do pieczenia pomoże ci zadbać o ulubione obuwie. Już kilka łyżeczek pozwoli pozbyć się zapachu potu. To niejedyny sposób, który możesz wykorzystać.

Świetnym sposobem na pozbycie się zapachu potu z butów jest zasypanie ich wnętrza proszkiem do pieczenia lub sodą oczyszczoną. Te produkty z łatwością zniwelują brzydki zapach wkładki i wchłoną wilgoć. Przed założeniem obuwia trzeba pamiętać o dokładnym wytrzepaniu lub odkurzeniu go od środka.

Proszek do pieczenia da butom nowe życie

Szczęśliwi posiadacze kotów mogą wykorzystać w tym celu żwirek do kuwety. Podobnie jak soda oczyszczona lub proszek do pieczenia wchłonie on nadmiar wilgoci i sprawi, że obuwie odzyska świeżość. Warto wybrać żwirek silikonowy, który nie odbarwi obuwia.

Innym sposobem na brzydki zapach jest wypełnienie butów torebkami herbaty. Niestety, nie sprawdzi się on w przypadku obuwia odkrytego, takiego jak sandały czy klapki. Może jednak okazać się ratunkiem w przypadku kozaków lub bytów sportowych.

Jednym z najprostszych domowych sposobów na cuchnące obuwie jest włożenie go do zamrażarki. Ujemne temperatury pomagają w zniwelowaniu bakterii, które odpowiadają za brzydki zapach. Wystarczy włożyć buty do foliowego woreczka i umieścić je z zamrażarce na jedną noc.

Babcia kazała jej przyłożyć ugotowane jajko do oka. Jęczmień szybko zniknąłBabcia kazała jej przyłożyć ugotowane jajko do oka. Jęczmień szybko zniknąłCzytaj dalej

W sezonie letnim pomocny może okazać się węgiel drzewny, który cechuje się znakomitym pochłanianiem woni. Przed włożeniem go do ulubionych trampek należy użyć reklamówki, która uchroni wnętrze butów przed zabrudzeniem.

Podobną funkcję spełni mieszanka zwykłego ryżu i olejków eterycznych. Ryż należy skropić pachnącym olejkiem i umieścić w obuwiu, by pochłonął nieprzyjemny zapach, nadmiar wilgoci i nadał mu pięknego zapachu.

Świetnym wyborem będzie aromatyczny olejek lawendowy, który skutecznie zabija odór przepoconych butów. Wystarczy wpuścić do pantofli dwie kropelki i poczekać kilka godzin. Ten produkt wykazuje także działanie antybakteryjne.

Pomocny w usuwaniu brzydkiego zapachu z butów jest również ocet, który należy zmieszać w proporcji 1:1 z wodą, a następnie spryskać uzyskaną mieszanką wnętrze butów. Delikatne podsuszenie zwiększy moc specyfiku.

Mniej znanym domowym sposobem na przepocone buty jest cedr. Stanowi on świetny środek zapobiegawczy przed wonią potu. W sklepach obuwniczych można zakupić specjalne wkładki wykonane z tego tworzywa. Dzięki nim ukochana para butów będzie służyła przez długie lata.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: sklepkamil.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News