Syn Beaty Szydło chciał porzucić stan kapłański
LUKASZ GAGULSKI/East News
Monika Majko - 9 Marca 2021

Diecezja zabrała głos ws. syna Beaty Szydło. Ksiądz podjął ostateczną decyzję o odejściu?

Syn Beaty Szydło jeszcze niedawno był ujęty na liście księży pełniących posługę w diecezji bielsko-żywieckiej. Jak wskazała redakcja Wirtualnej Polski, w ostatnich dniach Tymoteusz Szydło został z niej usunięty. Dziennikarze poprosili kurię o oficjalne stanowisko w sprawie syna byłej premier.

Dziennikarze portalu wp.pl zwrócili się w tej sprawie do władz diecezji, która potwierdziła, że Tymoteusz Szydło nie pełni posługi kapłańskiej na jej terenie. Nie wiadomo jednak, jaki jest obecnie oficjalny status formalny syna Beaty Szydło.

Syn Beaty Szydło wystąpił o wszczęcie procedury zwolnienia z obowiązków kapłańskich w 2019 roku

– Dziękuję za informację, informatyk już zaktualizował informacje na stronie. Jak chodzi o informacje dotyczące księdza Tymoteusza, to proszę kontaktować się z nim samym – przekazał redakcji wp.pl sekretariat kurii bielsko-żywieckiej.

Dane syna Beaty Szydło na dobre zniknęły ze strony kurii. Dziennikarze zwrócili się więc z zapytaniem o status Tymoteusza Szydło do rzecznika diecezji. Ten zalecił kierowanie się z wszelkimi pytaniami o duchownego do jego adwokata.

– Trzeba o to pytać bezpośrednio księdza Tymoteusza, a dokładniej jego adwokata. Tak sobie zażyczył. To jest już tylko i wyłącznie jego sprawa. W naszej diecezji nie pełni posługi, nie jest u nas księdzem – przekazał Wirtualnej Polsce rzecznik diecezji ks. Mateusz Kierczak.

Duchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciDuchowni złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielkie oburzenie w sieciCzytaj dalej

Ks. Tymoteusz Szydło przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku, a następnie zaczął pełnić posługę w parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Według informacji ujawnionych przez media, pod koniec 2019 roku syn byłej premier wystąpił do swoich przełożonych o wszczęcie procedury zwolnienia z obowiązków kapłańskich i o zniesienie celibatu.

– Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło. W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem. Dodać należy, że powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie – przekazał wówczas mec. Maciej Zaborowski, który reprezentuje Tymoteusza Szydło.

– Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane. Jednocześnie oświadczam, że w stosunku do wszystkich osób oraz podmiotów rozpowszechniających dalej powyższe kłamstwa niezwłocznie kierowane będą do sądów prywatne akty oskarżenia oraz powództwa cywilne o ochronę dóbr osobistych – dodał prawnik.

Pomocy prawnej Tymoteuszowi Szydło udziela mecenas Maciej Zaborowski, który ostatnio reprezentował również prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. W odpowiedzi na pytania skierowane do niego przez dziennikarzy zapowiedział, że nie ma zamiaru „w żaden sposób komentować sprawy”.

Sprawami przeniesienia do stanu świeckiego zajmuje się Kongregacja ds. Duchowieństwa w Watykanie, a decyzję tę osobiście podejmuje papież.W sprawie określenia obecnego statusu Tymoteusza Szydło Nuncjatura Apostolska w Polsce również informuje, że „odpowiedź na to pytanie naruszałaby prywatność osób trzecich”.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News