droga krzyżowa brak maseczek
youtube.com Express Kaszubski Video
Mateusz Sidorek - 28 Marca 2021

Setki osób spotkały się na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Na zdjęciach brak maseczek i ścisk rzuca się w oczy

Mimo obostrzeń sanitarnych na trasie z Sierakowic do Sianowa zorganizowano Ekstremalną Drogę Krzyżową. W wydarzeniu wzięły udział tłumy wiernych. Nie wszyscy nosili maseczki. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media do sanktuarium ruszyło kilkaset osób. To już trzecia edycja długiego na około 40 kilometrów marszu.

Trzecia edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ruszyła z Sierakowic do sanktuarium w Sianowie. Setki wiernych zgromadziły się na trasie, by w milczeniu i modlitwie przejść 43 lub 30 kilometrów podczas nocy. Pątnicy nie zrezygnowali z wydarzenia mimo obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to inicjatywa poświęcona wiernym, którzy przed Wielkanocą postanawiają się zmierzyć ze swoimi słabościami i chcą podjąć szczególnie wymagające wyzwanie. Dla niektórych to początek wielkich zmian w życiu. Setki osób podjęły trud w trzeciej edycji. Nie wszyscy jednak pamiętali o założeniu maseczek czy też o zachowaniu dystansu. Widać to na nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube przez Express Kaszubski Video.

Ruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa

Jak przekazali organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, podczas trzeciej edycji wierni wędrują w milczeniu i samotności przez 40 kilometrów w trakcie nocy. Podkreślono jednak, że to nie wysiłek fizyczny jest najważniejszy.

Do tej pory wyzwaniem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej było przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydawał się wielki. Teraz to za mało. Nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Od dzisiaj miarą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku piękno – zakomunikowali organizatorzy.

Dr Szułdrzyński o sytuacji szpitali w Polsat NewsDr Szułdrzyński o sytuacji szpitali w Polsat NewsCzytaj dalej

Dla wielu wiernych uroczystości kościelne oraz aktywne uczestniczenie w inicjatywach duchownych są na tyle ważne, że nawet obostrzenia sanitarne nie powstrzymują ich przed chodzeniem na nabożeństwa czy braniem udziału w innych wydarzeniach.

Trzecia edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest inicjatywą, która nie została odwołana mimo obostrzeń sanitarnych. Choć obecnie podczas nabożeństw w kościołach nie może przebywać zbyt wielu wiernych, to marsz z Sierakowic do Sianowa przyciągnął prawdziwe tłumy.

Zdaniem organizatorów długi nocny marsz jest formą wystawienia na próbę wytrzymałości wiernych – zarówno tej fizycznej, jak i duchowej. Dzięki poświęceniu mają otrzymać szansę wprowadzenia wielkich zmian w swoim życiu.

W tym wyzwaniu najważniejsze jest dotarcie do granicy bólu. Do momentu, w którym wszystko inne mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę, opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania. A to daje szansę na kolejne decyzje o zmianie życia – dodali organizatorzy.

Tegoroczne wydarzenie rozpoczęła eucharystia bpa Arkadiusza Okroja. Wierni mogli wybrać jedną z dwóch tras. Uczestnicy mogli przejść 43-kilometrową trasę niebieską lub też maszerować 30 kilometrów szlakiem pomarańczowym.

Marsz rozpoczął się przy kościele pw. św. Marcina w Sierakowicach. Wszyscy wierni na koniec gromadzą się na placu pielgrzymkowym w Sianowie. Na zdjęciach opublikowanych przez portal Kartuzy.info widać, że część wiernych nie miało maseczek. Fotografie można obejrzeć >pod tym linkiem.<

Warto przypomnieć, że ze względu na obostrzenia sanitarne Wielkanoc w wielu kościołach będzie wyglądała inaczej niż zazwyczaj. Duchowni otrzymali już wytyczne od hierarchów.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Kartuzy.info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News