Rejestratorka medyczna - zarobki. Kwoty nie zachwycają
wikipedia/Julo
Wiadomości Pikio - 25 Kwietnia 2019

Ile zarabia rejestratorka medyczna? Kwoty nie budzą zachwytu

Rejestratorka medyczna - zarobki pracownic państwowej służby zdrowia, a także prywatnych klinik. Ile zarabiają rejestratorki medyczne? Od czego zależy ich wynagrodzenie? Kwoty nie są wysokie.

Rejestratorka medyczna - zarobki pracownic służby zdrowia to temat, który od wielu lat poddawany jest pod wszelkiego rodzaju dyskusje. Często padają pytania o to, dlaczego ich wynagrodzenie nie jest wyższe. Ludzie, którzy biorą w obronę ten zawód, argumentują, że rejestratorki medyczne również przyczyniają się do ratowania zdrowia chorych, są także wizytówką placówek opieki zdrowotnej co wiążę się z wysoką odpowiedzialnością.

Ile zarabia rejestratorka medyczna?

Rejestratorka medyczna to w dzisiejszych czasach bardzo odpowiedzialne stanowisko pracy. Do zadań pracownic klinik opieki zdrowotnej należą m.in. obsługa pacjentów, nawiązywanie kontaktu z osobami odwiedzającymi przychodnie, udzielanie im podstawowych informacji dotyczących funkcjonowania placówki oraz świadczonych przez nią medycznych, a także rzetelne prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów. Ponadto pracownice rejestracji są odpowiedzialne za przygotowywanie okresowych zestawień, raportów oraz sprawozdań, weryfikują także aktualność ubezpieczeń. W niektórych placówkach rejestratorki medyczne wystawiają faktury i przyjmują płatności za świadczone usługi.

Praca w służbie zdrowia to wyjątkowa misja, ratowanie zdrowia i życia pacjentów zasługuje na podziw i szacunek. Nie trzeba kończyć akademii medycznej, aby nieść pomoc potrzebującym. Jednym z takich stanowisk jest praca rejestratorki medycznej. Niestety zarobki pracownic placówek opieki zdrowotnej nie są proporcjonalne do odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisko wynosi w Polsce 2367 zł brutto. Nie jest to kwota, która może pozwolić na godziwe życie, stąd częstym problem są zwolnienia pracowników i rotacja na tym miejscu pracy.

Rejestratorka medyczna - Warszawa zarobki. Ile zarabia rejestratorka medyczna w prywatnej przychodni?

Zarobki rejestratorek medycznych są uwarunkowane wieloma czynnikami. Głównymi są kapitał oraz wielkość placówki. Na wynagrodzenie pracownic składają się także ich wykształcenie oraz jak w przypadku większości zawodów w Polsce - staż pracy. Nie jest tajemnicą, że prywatne gabinety medyczne oferują wyższe stawki od państwowych przychodni. Całkowity, miesięczny przedział zarobków na tym stanowisku waha się w granicach 2077 - 2845 zł brutto. Istnieją osoby zarabiające poniżej dolnej granicy, jednak są też osoby bardzo doświadczone i efektywne, które zarabiają powyżej górnego progu. Tym drugim z pewnością pomaga wyższe, kierunkowe wykształcenie.

Istnieje jeszcze jeden czynnik, który ma istotny wpływ na zarobki rejestratorki medycznej. W branży medycznej bardzo ważna jest lokalizacja, w której zatrudniają się pracownicy. W mniejszych miejscowościach z ograniczoną liczbą placówek i przychodni będzie trudniej o godziwe stawki niż w dużych miastach. Idealnym przykładem jest stolica Polski - Warszawa. Liczba prywatnych klinik medycznych jest w tym mieście niezwykle wysoka, a co najważniejsze - nadal rośnie. Konkurencja pomiędzy przychodniami jest duża, co napędza rynek, w konsekwencji czego wypłaty dla pracowników są większe niż w mniejszych miejscowościach.

Chociaż średnie zarobki rejestratorek medycznych nie budzą zachwytu, to mogą one liczyć na dodatkowego profity wynikające z piastowanego przez nie stanowiska. Bardzo często mogę liczyć one na prywatną opiekę medyczną, karnety na uczestnictwo w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, a także ubezpieczenie na życie w całości opłacane przez pracodawcę.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Ile zarabia stolarz? W tym zawodzie można się dorobić
  2. Ile zarabia agent CBA? Służby pilnie strzegą tajemnic
  3. Ile zarabiają policjanci? Funkcjonariusze wywalczyli niemałe podwyżki
  4. Ile zarabia strażnik miejski? Wynagrodzenia lokalnych funkcjonariuszy w największych miastach Polski
  5. Ile zarabia fizjoterapeuta w szpitalu? Ile z własnym gabinetem?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News