CBA - zarobki agentów objęte są tajemnicą?
facebook.com/pg/CENTRALNEBIUROANTYKORUPCYJNE
Wiadomości Pikio - 25 Kwietnia 2019

Ile zarabia agent CBA? Służby pilnie strzegą tajemnic

CBA - zarobki pracowników służb specjalnych państwa polskiego nie są male. Ile wynosi pensja agenta? Czy służby strzegą tajemnicy? Wszystkie informacje na temat wynagrodzeń agentów i pracowników CBA.

CBA - zarobki agentów służb specjalnych państwa polskiego to kwestia, która bardzo interesuje obywateli. Wielu z nich była sceptycznie nastawiona, kiedy Centralne Biuro Antykorupcyjne zostało powołane do życia w 2006 roku. Swoje niezadowolenie argumentowali kolejnymi pieniędzmi wydawanymi z budżetu państwa na urzędnicze pensje. Ile zarabiają pracownicy CBA?

Zarobki w CBA. Ile zarabia agent?

Do głównych zadań pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego należy walka z korupcją w życiu publicznym i gospodarczym. Umundurowane i uzbrojone służby skupiają się w szczególności na instytucjach państwowych i samorządowych. Zwalczają także wszelkie działania, które mają negatywny wpływ na interesy ekonomiczne naszego kraju.

Chociaż sam urząd chętnie owiałby zarobki swoich pracowników tajemnicą, aby uniknąć protestów oraz niechlubnych komentarzy, to w dzisiejszych czasach jest to wyjątkowo trudne. Media potrafią dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca, aby poznać zarobki poszczególnych pracowników pełniących różnego rodzaju funkcje w kraju.

Pod koniec ubiegłego roku CBA ogłosiło, że poszukuje osób do pracy. Do 31 Grudnia 2018 roku służby zatrudniały 1171 funkcjonariuszy oraz 151 pracowników cywilnych. W tym roku pojawiły się plany, aby przyjąć około 100 nowych pracowników.

Wymagania od osób które ubiegają się o pracę na stanowiska w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym były bardzo wysokie. Poszukiwani są ludzie z wykształceniem prawniczym, ekonomicznym, a także technicznym do wykonywania czynności operacyjno-rozpoznawczych, dochodzeniowo-śledczych, analityczno-informacyjnych oraz kontrolnych. Oprócz prestiżu w postaci tytułu pracownika służb specjalnych oraz możliwości rozwoju, głównym powodem do zatrudnienia się przez kandydatów do tego urzędu jest oczywiście wynagrodzenie. Stawki robią wrażenie i w porównaniu do innych stanowisk w Polsce, szczególnie w prewencji, są wysokie.

CBA zarobki netto

Na starcie funkcjonariusz CBA, który zostanie zatrudniony na stanowisku młodszego inspektora, może liczyć na wynagrodzenie w przedziale 3,2 tys - 3,4 tys złotych. W porównaniu do policjanta, który zakończył szkolenie podstawowe w drugiej grupie zaszeregowania i otrzymuje 3 tysiące, jest to niezła kwota.

Wysokość zarobków funkcjonariusza CBA określa rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego na poszczególnych stanowiskach służbowych funkcjonariuszy CBA oraz wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat (Dz. U. z 2016 poz. 447). Z dokumentu tego wynika, że np. szef CBA zarabia w przedziale 10,5 -13,5 tys. zł, dyrektor departamentu 8,2 – 9,2 tys. zł, a szef biura 7,8 – 9,2 tys. zł.

Ekspert, audytor oraz radca prawny mogą liczyć na pensję w przedziale 3,6 tys - 7,8 tys zł. Zarobki młodszych agentów sięgają 5 tysięcy złotych, starszych agentów 6 tysięcy złotych, a agentów specjalnych nawet 7 tysięcy złotych. Te informacje oznaczają, że Centralne Biuro Antykorupcyjne jest prawdopodobnie najlepiej opłacaną służbą w kraju.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Ile zarabia Zbigniew Boniek? Zarobki prezesa PZPN
  2. Media Expert - zarobki w sieci marketów. Ile zarabia doradca klienta?
  3. Kaufland: Ile się zarabia? Pensja to wielkie zaskoczenie
  4. Ile zarabiają policjanci? Funkcjonariusze wywalczyli niemałe podwyżki
  5. Ile zarabia strażnik miejski? Wynagrodzenia lokalnych funkcjonariuszy w największych miastach Polski

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News