Rafał Brzozowski/ Elżbieta Zapendowska
TRICOLORS/East News, Bądźmy Razem. TVP/ kadr z wideo/ https://youtu.be/c79E-t7j4CE
Artur Łokietek - 15 Marca 2021

Zapytali Zapendowską, co sądzi o wyjeździe Brzozowskiego na Eurowizję. Jej odpowiedź jest hitem

Rafał Brzozowski pojedzie na tegoroczną Eurowizję, jednak nie wszyscy równie dobrze oceniają wybór piosenkarza. Elżbieta Zapendowska została zapytana przez „Fakt” o skomentowanie całego zajścia. Jej zdaniem utwór piosenkarza z TVP ni ma żadnych szans na dojście do finału konkursu.

Eurowizja co roku przyciąga przed telewizory rzesze widzów z, tak naprawdę, całego świata. To oni wpierw oglądają występy gwiazd muzyki z różnych krajów, aby potem samodzielnie zadecydować o zwycięstwie najlepszego.

Polska nie ma jakiegoś szczególnego szczęścia do prestiżowego konkursu. Wszystko dlatego, że wybieramy często gwiazdy, które raczej nie wyróżniają się na polu światowym i nie reprezentują sobą niczego, co mogłoby zaważyć o wygranej – takie głosy da się przynajmniej przeczytać w internecie.

Mimo wszystko nie poddajemy się, choć dobór gwiazd do niektórych edycji mógłby na to wskazywać. Muzyków wybiera nadawca publiczny, w przypadku Polski – TVP. Telewizja publiczna w tym roku postanowiła wszystkich zaskoczyć, a na reprezentanta naszego kraju wybrano Rafała Brzozowskiego.

Taka selekcja nie spodobał się wszystkim. W internecie dało się usłyszeć głosy niezadowolenia nie tylko wobec piosenkarza, ale także wobec wybranej dla niego piosenki „The Ride”. Swoje trzy grosze dorzuciła znana krytyk muzyczna, Elżbieta Zapendowska.

TVN nie pokazał, jak uczestnik „Kuchennych rewolucji” potraktował Gessler. Doszło do rękoczynówTVN nie pokazał, jak uczestnik „Kuchennych rewolucji” potraktował Gessler. Doszło do rękoczynówCzytaj dalej

Elżbieta Zapendowska krytykuje wybór Rafała Brzozowskiego

„Fakt” postanowił zapytać Zapendowską o skomentowanie całego zajścia. Znana krytyk muzyczna wielokrotnie dała o sobie znać, jako osoba bardzo związana z muzyką – dzięki jej radom wybiła się m.in. Edyta Górniak.

Była ona także jurorką w różnych programach, w których oceniała wokalne popisy uczestników. Komentowała w „Idolu”, „Must be the Music. Tylko Muzyka” czy „Jak oni śpiewają?”.

- Nie mamy najmniejszych szans, żeby wejść do finału– nie ukrywa popularna trenerka muzycznych talentów. Nie pozostawia tym samym cienia szans na to, że Brzozowski okaże się wyborem o odpowiednio światowym formacie.

- Muzyka, którą reprezentuje Rafał Brzozowski, to po prostu nie jest dobra muzyka. On wygląda na sympatycznego chłopaka, ale nie każdy sympatyczny chłopak powinien śpiewać. Przyznam szczerze, że mało mnie obchodzi jego kariera, ale uważam, że to naprawdę kiepski wybór – wyjaśnia w rozmowie z „Faktem”.

- Ostatnie dni były bardzo emocjonujące. Jeszcze to do mnie nie dociera. Niedowierzanie, ale wielka radość (...) Każdy muzyk, każdy wokalista marzy o występach na największych scenach. Myślę, że takie marzenia powoli się spełniają. Kiedyś się nie udało, a teraz już tak - komentował w trakcie „Pytania na Śniadanie” muzyk. Przypomnijmy, że wcześniejsze plotki wskazywały na to, iż na Eurowizję z naszego kraju poleci Alicja Szemplińska, która została wybrana w roku 2020 roku na reprezentantkę Polski. Niestety, ze względu na zeszłoroczne problemy pandemiczne konkurs odowołano.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: gwiazdy.wp.pl, fakt.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News