Pożar pochłonął życie trzech osób
materiał redakcyjny
Irmina Jach - 10 Lutego 2021

Nie żyją trzy osoby, 9 straciło dach nad głową. Prośba o pomoc po pożarze w wielkopolsce

We wtorek spłonął budynek wielorodzinny w Międzychodzie (województwo wielkopolskie). Trzyosobowa rodzina zginęła w płomieniach, a dziewięć osób zostało bez dachu nad głową. Pogorzelcy potrzebują pilnej pomocy.

We wtorek 9 lutego we wczesnych godzinach porannych strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Strzeleckiej w Międzychodzie. W płomieniach zginęło starsze małżeństwo i ich 47-letni syn. Przyczyną tragedii była awaria systemu centralnego ogrzewania w jednym z mieszkań.

Pożar pochłonął życie trzech osób

- Dziewięć osób ewakuowało się przed przybyciem strażaków na miejsce. Niestety trzy osoby poniosły śmierć na miejscu - przekazał w rozmowie z Super Expressem kpt. Marcin Piechocki z Komendy Powiatowej PSP w Międzychodzie.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dokonał oględzin miejsca tragedii i wydał decyzję, że mieszkańcy nie mogą ponownie zamieszkać w budynku. Dziewięć osób straciło nie tylko dobytek całego życia, ale także dach nad głową.

- To tragedia, która wymaga podjęcia pilnych działań pomocowych - powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Jest oświadczenie TVP Info w sprawie protestu mediówJest oświadczenie TVP Info w sprawie protestu mediówCzytaj dalej

W dniu dramatu Urząd Miasta i Gminy Międzychód przygotował pomoc dla pogorzelców. Mieszkańcom lokalów mieszkalnych przy ulicy Strzeleckiej zapewniono wsparcie psychologiczne i finansowe. Włodarze zobowiązali się do zapewnienia im mieszkań zastępczych.

Stowarzyszenie Aktywny Międzychód uruchomiło zbiórkę pieniędzy i najpotrzebniejszych rzeczy. Pogorzelcy potrzebują przede wszystkim przedmiotów codziennego użytku, odzieży, kosmetyków oraz komputera dla chłopca, który uczy się w trybie zdalnym.

- Organizujemy tę zrzutkę w celu pomocy dla rodzin, które ocalały w pożarze. Pieniądze będą w całości przekazane rodzinom na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, aby mogli stanąć na nogi po tej ogromnej tragedii - napisano na stronie internetowej zrzutki.

Osoby, które chciałyby wesprzeć ofiary tragedii, mogą przekazać nakrycia wierzchnie, czapki, bieliznę damską i męską, swetry, koszulki, bluzy, produkty kosmetyczne, chemię domową, gotową i wekowaną żywność, buty, a także pieniądze, które pozwolą pokryć zakup powyższych przedmiotów.

Do tej pory organizatorom udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych. Docelowo zbiórka zakończy się po zebraniu 30 tysięcy złotych. Los pogorzelców wzruszył 263 internautów. Niestety, to wciąż zbyt mało, by zapewnić im niezbędną pomoc.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Zrzutka.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News