TVP Info wydało kontrowersyjne oświadczenie
materiał redakcyjny
Irmina Jach - 10 Lutego 2021

Jest oświadczenie TVP Info w sprawie protestu mediów

TVP Info wydało oświadczenie w sprawie protestu, który rozpoczął się w środę 10 lutego. Zdaniem zarządu telewizji publicznej roszczenia przedstawicieli wolnych mediów to „twarda walka o finansowe interesy”. Dziennikarze stacji nie szczędzili kolegom po fachu złośliwych komentarzy.

Od rana wiele prywatnych spółek mediowych protestuje pod hasłem „Media bez wyboru” przeciw zapowiedzianemu podatkowi od przychodów reklamowych. Portale internetowe, stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe i dostawcy prasy wydali oświadczenia, w których nie zgadzają się z decyzjami rządu.

TVP Info wydało oświadczenie

W akcji nie biorą udziału media prawicowe, w tym TVP Info, które powszechnie uważane jest za medium prorządowe. W programie „#Jedziemy” Michał Rachoń przytoczył komentarz internetowy, z którego wynika, że media prywatne obniżają swoje wpływy reklamowe. Dziennikarz wytknął, że spółki nie protestowały, kiedy rząd PO podnosił podatek VAT.

- Jakoś wówczas nie widziałem TVN24 wyłączającego nadawanie, jakoś nie widziałem portalu Onet, który przeciwko temu protestował. Jakoś nie widziałem tych wszystkich graczy medialnych, którzy teraz mówią: to straszne, bo mamy zostać opodatkowani - stwierdził redaktor TVP Info.

- A jak zwykli ludzie byli opodatkowywani, to nie było problemu, kochani? Teraz jest problem dopiero - dodał z wyraźną irytacją.

Nie działa telewizja, radio nie nadaje, stanęły serwisy internetowe. Protest mediów. Chodzi o nowy podatekNie działa telewizja, radio nie nadaje, stanęły serwisy internetowe. Protest mediów. Chodzi o nowy podatekCzytaj dalej

Podczas dyskusji w TVP Info na „pasku” pojawiały się hasła takie jak: „Koncerny medialne traktują Polskę jak kolonię” i „Niemieckie media dla Polaków nie chcą płacić składki na polską służbę zdrowia, kulturę i zabytki”.

Zdaniem regularnego gościa stacji, Miłosza Manasterskiego, protest jest „właściwie buntem przeciwko państwu polskiemu”. Przed chwilą TVP Info postanowiło oficjalnie odnieść się do sprawy, publikując oświadczenie, w którym przedstawiciele zarzucili innym mediom zatajanie informacji.

- Tu jest Twój ulubiony portal. Codziennie otrzymujesz tutaj najważniejsze i najciekawsze informacje z Polski i ze świata. Nasze treści są tu dzięki Tobie. Środki z abonamentu pozwalają nam nie oglądać się na zagraniczne interesy i rzetelnie opisywać rzeczywistość oraz ujawniać to, co inni woleliby ukryć - napisali przedstawiciele TVP Info.

- W ostatnim czasie, gdy poszukujemy prawdziwych informacji związanych z pandemią koronawirusa i walką z jej skutkami zdrowotnymi i gospodarczymi – rola mediów publicznych jest jeszcze ważniejsza niż wcześniej. To dzięki Wam możemy skupić się na misji i rzetelnej informacji - dodali pracownicy telewizji publicznej.

Podatek od wpływów reklamowych w mediach pozainternetowych ma obejmować wszystkie podmioty, które przekroczą określony próg rocznych wpływów. W internecie podatek od przychodów reklamowych będzie obowiązywał podmioty, które w zeszłym roku obrotowych na całym świecie zanotowały ponad 750 mln euro wpływów, a w Polsce - powyżej 5 mln euro przychodów z reklam internetowych.

TVP Info

źródło: Screen artykułu "Media do wyboru" (https://tvp.info/52232072/media-do-wyboru), DOA: 17:39, 10/02/2021

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualne Media/TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News