Przebita opona
KMP Suwałki
Artur Łokietek - 24 Lutego 2021

Policja ostrzega wszystkich kierowców. Złodzieje grasują, trzeba wiedzieć i uważać

Policja apeluje, aby bardzo uważać w trakcie zmiany opon. Wszystko przez niedawne oszustwa, które dosłownie zalały Suwałki. Nowe metoda bazuje na bardzo zuchwałym przekręcie, a my możemy stracić wszystko przez chwilę nieuwagi.

Kierowca powinien być czujny, jak nikt inny. Wszystko przez to, że na drodze wielokrotnie zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, w wyniku których dosłownie sekunda rozproszenia naszej uwagi może doprowadzić do wielkiego dramatu.

Powyższa zasada nie obowiązuje wyłącznie wtedy, gdy kierowca prowadzi pojazd. Jej zastosowanie równie dobrze można przełożyć na wszelkie inne czynności, które wykonujemy przy naszym samochodzie, jak choćby zmiana opony.

Niedawno pojawiła się bardzo zuchwała metoda oszustw „na koło” lub „na kolce”, jak nazywają ją policjanci. Kierowca nieświadomie może samemu wystawić się złodziejom i stracić wiele cennych rzeczy, w tym pieniądze.

Sprawa wypłynęła, gdy na Komendę Miejską Policji w Suwałkach zgłosił się mężczyzna, który padł ofiarą wspomnianej techniki kradzieży. Kierowca Hyundai tylko na chwilę zostawił otwarty samochód, jednak gdy wrócił – jego portfela już nie było. Na co należy uważać?

Konferencja ministra zdrowia. Rząd przedstawił najnowsze obostrzeniaKonferencja ministra zdrowia. Rząd przedstawił najnowsze obostrzeniaCzytaj dalej

Zuchwała metoda oszustwa „na koło” lub „na kolce”

Na posterunek policji trafił mężczyzna, który w trakcie jazdy swoim pojazdem zauważył, że musi zmienić oponę. Zatrzymał się więc przy drodze, aby przystąpić do tej podstawowej i dość rutynowej czynności. W tym momencie zostawił drzwi od samochodu odblokowane.

Nie wiedział jednak, że chwilę wcześniej to złodzieje przebili mu oponę albo, jeszcze na parkingu, podstawili pod nią kolce aby została uszkodzona. W ten sposób nieświadomy niczego kierowca sam wystawił się oszustwom.

Mężczyzna na zuchwałym przekręcie stracił portfel wraz z całą zawartością. Były tam bardzo ważne dokumenty zawierające prywatne informacje, karta kredytowa i gotówka. Łącznie około 1200 złotych.

Policjanci postanowili zaapelować do kierowców, aby ci zaczęli bardziej uważać na wszelkie niecodzienne zjawiska na drodze. Funkcjonariusze wyjaśniają, że zazwyczaj ofiary znajdują się blisko bankomatów, obiektów handlowych czy różnego rodzaju sklepów – w ten sposób złodzieje mogą szybko spieniężyć to, co ukradną.

Szczególnie na baczności musza mieć się ci, którzy podróżują samotnie. Są wtedy łatwym celem. Jeżeli będziemy musieli wymienić oponę, należy zrobić to z wyłączonym silnikiem i zamkniętymi drzwiami. Najlepiej nie zostawiać na widoku żadnych cennych przedmiotów. Warto też cały czas uważać na to, co dzieje się obok naszego samochodu – niektórzy krętacze działają dwójkami i gdy jedna osoba proponuje nam pomoc, druga włamuje się do środka auta.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2, suwalki.policja.gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News