policja na ulicach
Fot. East News Marek BAZAK (zdjęcie ilustracyjne)
Mateusz Sidorek - 19 Marca 2021

Od jutra na ulicach w Warszawie zaroi się od policjantów. Będą pilnować przestrzegania obostrzeń

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, policja ma pojawić się na ulicach. Nadkom. Sylwester Marczak w rozmowie z mediami przyznał, że patrole będą sprawdzały, czy mieszkańcy stosują się do reżimu sanitarnego. Akcja rozpocznie się już w jutro, tj. 20 marca.

W sobotę 20 marca w życie wchodzą nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd, a policja ma pilnować, by społeczeństwo nie zapomniało o obowiązujących restrykcjach. W przypadku łamania ograniczeń funkcjonariusze mają zdecydowanie reagować. Liczne patrole zapowiedziano już w Warszawie, co potwierdził rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Z komunikatu przekazanego przez Sylwestra Marczaka z Komendy Stołecznej Policji wynika, że policja będzie w ciągu najbliższych dni kontrolowała mieszkańców. Warto przypomnieć, że od soboty 20 marca rozszerzone zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały w całej Polsce. Taki stan ma utrzymać się do 9 kwietnia.

Już od jutra policja na ulicach Warszawy

Warszawska policja ma pojawić się na ulicach miasta, co potwierdził nadkom. Sylwester Marczak z KSP. Rzecznik w rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznał, że na społeczeństwie spoczywa obecnie ogromna odpowiedzialność w związku z gwałtownym skokiem potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Patrząc na sytuację w Warszawie musimy mieć świadomość o ogromnej odpowiedzialności jaka spoczywa na nas w walce z wirusem. Każdy kolejny dzień przynosi nowe rekordy – powiedział na łamach PAP.

Ksiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeKsiądz stwierdził, co działo się z synem Beaty Szydło. Wszystko w czasie pierwszego kazania na Jasnej GórzeCzytaj dalej

Tylko wczoraj liczba zakażonych powiększyła się o ponad 27 000 osób i jest to jedyna liczba, którą udało się potwierdzić badaniem. Niestety 419 osób zmarło – dodał nadkom. Sławomir Marczak.

Warto przypomnieć, że trzecia fala koronawirusa nagle przybrała na sile, co potwierdził Adam Niedzielski. W czwartek 18 marca potwierdzono 27 278 nowych przypadków SARS-CoV-2. W związku z tym od soboty 20 marca zamknięte będą kina, teatry, muzea, obiekty sportowe oraz hotele.

We wszystkich województwach otwarte pozostaną apteki, drogerie i punkty usługowe w galeriach handlowych. Przywrócono całkowite nauczanie zdalne. Minister zdrowia zapowiedział, że jeśli te kroki nie przyniosą efektów, konieczny będzie całkowity lockdown.

Policja zapowiada zdecydowane działania

Sławomir Marczak z Komendy Stołecznej Policji przyznał, że patrole, które zostaną na ulice, będą uważnie pilnowały przestrzegania obostrzeń sanitarnych. W przypadku łamania ograniczeń funkcjonariusze mają podjąć zdecydowane działania wobec mieszkańców.

Od początku działań nałożyliśmy ponad 30 tys. mandatów karnych za ich naruszanie – powiedział nadkom. Sławomir Marczak.

Każdym lekceważeniem obostrzeń przyczyniamy się do wydłużania czasu pandemii. Zasada którą będziemy się kierować to zasada Zero Tolerancji, spotkać nas będzie można m.in. w miejscach gromadzenia się osób oraz środkach komunikacji publicznej i obiektach handlowych – wyjaśnił policjant.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia w piątek 19 marca – dzień przed wprowadzeniem w życie rozszerzonych zasad bezpieczeństwa – potwierdzono 25 998 nowych przypadków zarażeń. Zmarło aż 419 chorych na COVID-19.

Jeszcze niedawno poseł PiS Bolesław Piech oświadczył, że rząd najprawdopodobniej nie wprowadzi zakazu przemieszczania się, a na ulicach nie wyjdzie na ulice. Jednak sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WawaLove WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News