Piotr Żyła ma wyższe wykształcenie
Instagram.com piotr_zyla_official
Irmina Jach - 26 Lutego 2021

Prawda o wykształceniu Piotra Żyły. Zrobił licencjat na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie

Piotr Żyła niejednokrotnie bawił fanów do łez swoimi wypowiedziami. Jego opowieść o tym, jak „córka zeżarła kostkę z kibla” szybko stała się internetowym hitem. Wielu wielbicieli sportowych emocji nie wierzy w to, że skoczek narciarski ma wyższe wykształcenie.

Piotr Żyła od najmłodszych lat wykazywał talent sportowy. Jeszcze jako junior osiągał doskonałe wyniki w skokach narciarskich. Wraz z wiekiem stał się filarem polskiej kadry narodowej. Intensywne treningi długo uniemożliwiały mu zdobycie wykształcenia. W końcu osiągnął swój cel.

Piotr Żyła ma wyższe wykształcenie

Piotr Żyła szybko zyskał popularność i uwielbienie fanów, którzy cenią jego wyjątkowe poczucie humoru. Mało kto interesował się jednak tym, jakim wykształceniem może pochwalić się sympatyczny skoczek narciarski. Reprezentant Polski jest absolwentem uczelni wyższej.

Piotr Żyła studiował na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Tę samą placówkę ukończył między innymi Robert Lewandowski. Skoczek narciarski uzyskał tytuł licencjata. Do obrony pracy dyplomowej przygotowywał się przez blisko dekadę.

Skoczek narciarski pisał o tematyce, na której zna się najlepiej. Tytuł jego pracy dyplomowej brzmiał: „Pewność siebie sportowca na przykładzie reprezentacji Polski kadry A w skokach narciarskich”. Można podejrzewać, że wiele wniosków pochodziło z jego osobistych doświadczeń.

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiTragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Krzysztof KwiatkowskiCzytaj dalej

Sportowiec rzadko mówi o swoim wykształceniu, a jego posty na Instagramie sprawiają, że niektórzy wątpią w jego przedłużoną ścieżkę edukacyjną. Piotr Żyła w niemal każdym wpisie w mediach społecznościowych robi poważne błędy ortograficzne.

Przed podjęciem studiów wyższych skoczek narciarski uczył się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Ukończył ją w 2003 roku, natychmiast podejmując trzyletnią naukę w zakopiańskiej filii placówki.

Nauczyciele wspominają sportowca jako bardzo dobrego i sumiennego ucznia. Z ich relacji wynika, że Piotr Żyła mógł pochwalić się naprawdę dobrymi ocenami. Co ciekawe, miewał jednak poważne problemy z zachowaniem.

Piotr Żyła nie wyklucza, że w przyszłości będzie kontynuował karierę edukacyjną. W jednym z wywiadów przyznał, że marzy o uzyskaniu tytułu magistra. Obecnie skupia się jednak na treningach i rozwiązywaniu problemów osobistych.

Skoczek narciarski ma za sobą burzliwy rozwód i medialne awantury z byłą żoną, Justyną Żyłą, która szybko urosła do miana celebrytki. Kobieta zarzucała mu brak zainteresowania ich wspólnymi dziećmi. Ostatnio sportowiec znalazł pocieszenie w ramionach pięknej aktorki.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Lelum

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News