Piotr Żyła trening
Instagram/ piotr_zyla_official
Artur Łokietek - 22 Lutego 2021

Piotr Żyła zadziwił kibiców. Nagranie z treningu w sieci, internauci zaniemówili

Piotr Żyła wprawił swoich fanów w osłupienie. Podzielił się w social mediach filmikiem z jednego z treningów skoczności. Niektórzy porównują go nawet do komiksowego Spider-Mana.

Trzeba przyznać, że Piotr Żyła jest nie tylko ulubieńcem wielu reporterów sportowych (no bo kto inny tak swobodnie potrafi wypowiadać się przed kamerami?) ale też fanów skoczków narciarskich.

Zawodnik słynie wręcz ze swojego firmowego uśmiechu, który nigdy nie schodzi mu z twarzy. Doliczając do tego bycie otwartym nawet przed kamerami i bardzo specyficzne wypowiedzi, wychodzi nam jeden z najbardziej uwielbianych polskich sportowców.

Mimo, że Żyłę podziwia wiele osób, nie może on przerywać treningów. Przed nim kolejne konkursy w sezonie, więc musi trzymać formę. Niedawno podzielił się w swoich social mediach nagraniem pokazującym przygotowania do następnych zawodów.

Treningi skoczności to chleb powszechni nie tylko dla profesjonalnych koszykarzy czy lekkoatletów, ale ważny element ćwiczeń skoczków narciarskich. Muszą oni w końcu dbać o formę i pielęgnować swoją technikę skakania. Piotr Żyła raczej ma to opanowane w małym palcu.

Od 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówOd 2 sierpnia zmiany w dowodach osobistych. Zostaną wprowadzone m.in. odciski palcówCzytaj dalej

Piotr Żyła polskim superbohaterem

Skoczek podzielił się na swoim koncie w serwisie Instagram krótkim nagraniem, w którym pokazuje on jeden z przykładowych treningów skoczności. „Dynamit w nogach”, "Brawo! Powodzenia na MŚ!” czy "w skokach wzwyż wygrywałbyś zawody bez rozbiegu” to tylko przykładowe komentarze internautów pod filmikiem.

Niektórzy nie omieszkali porównać go z komiksowym bohaterem, Spider-manem. Trzeba jednak przyznać, że obserwując nagranie Żyły można faktycznie odnieść wrażenie, jakoby jakieś nadnaturalne moce miały w tym swoją zasługę.

Polski skoczek narciarski przeskakuje kolejno po sobie rozmieszczone cztery tyczki. Ostatnia z nich znajduje się na wysokości klatki piersiowej zawodnika. Wydawać by się mogło, że bez porządnego rozbiegu nie dałoby rady jej przeskoczyć, jednak Żyła dokonuje tego bez większego problemu.

Co ciekawe, intensywny trening cieszynianina został zauważony przez organizatorów zbliżających się mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Dodali oni komentarz pod filmem, na którym widzimy trzy rakiety. Faktycznie, nogi jak rakiety.

W niedawnym konkursie indywidualnym, który odbył się w ostatni piątek, Piotr Żyła zajął piąte miejsce. Nie jest to koniec sezonu, więc skoczek musi przygotowywać się do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwami w Obserstdorfie. Nagranie z treningów polskiego zawodnika możecie obejrzeć pod tym adresem.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: sportowefakty.pl, Onet, Instagram/ piotr_zyla_official

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News