Piotr Świąc nie żyje
Fot. www.facebook.com/fakttrojmiasto/
Mateusz Sidorek - 19 Marca 2021

Tragiczna śmierć Piotra Świąca, dziennikarza TVP. Policja ujawniła wyniki badań toksykologicznych

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ujawniła nowe fakty w sprawie tragicznej śmierci Piotra Świąca. Przedstawiono śledczym wyniki badań toksykologicznych kierowcy, który zjechał na drugi pas i czołowo zderzył się z dziennikarzem TVP. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Zdementowano też plotki dotyczące sprawy.

Pogrzeb Piotra Świąca wywołał ogromne emocje. Na uroczystości pogrzebowej wieloletniego dziennikarza TVP pojawili się jego koleżanki i koledzy z pracy. Na gdańskim cmentarzu obecny był również prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Niespodziewana śmierć reportera to wielki cios dla rodziny i środowiska telewizyjnego.

Piotr Świąc zginął w tragicznym wypadku samochodowym w Borczu po czołowym zderzeniu z 23-letnim kierowcą renault. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu. Transmisja z pogrzebu została przekazana przez Fakt24 Trójmiasto na oficjalnej stronie facebookowej.

Są wyniki badań dotyczące kierowcy, który uderzył w samochód Piotra Świąca

Do tragicznego wypadku, w którym zginął Piotr Świąc, doszło 5 marca. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w sobotę 13 marca o godzinie 11:30 na Cmentarzu Centralnym Srebrzysko w Gdańsku. Dziennikarza od lat związanego z TVP pożegnała rodzina i współpracownicy.

Śledczy zlecili badania toksykologiczne, by ustalić, czy ofiary nie były pod wpływem używek. Prokuratura Okręgowa z Gdańska ustaliła, że młody kierowca, który prowadził renault, miał we krwi alkohol.

Od 1 lipca nowy obowiązek dla milionów Polaków. Jeśli nie złożysz deklaracji, zapłacisz surową karęOd 1 lipca nowy obowiązek dla milionów Polaków. Jeśli nie złożysz deklaracji, zapłacisz surową karęCzytaj dalej

23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w auto, którym poruszał się dziennikarz Piotr Świąc, był pod wpływem alkoholu – powiedziała prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledczy nie ujawnili, ile alkoholu było w krwi 23-letniego kierowcy. Przy okazji zdementowano też plotki, które pojawiły się niedawno. Według doniesień jedna z ofiar miała zostawić list pożegnalny. Prokuratura zaprzeczyła, że to prawda.

Piotr Świąc zginął na Kaszubach

Po wypadku, w którym zginął Piotr Świąc, śledczy zlecili jeszcze przeprowadzenie sekcji zwłok ofiar oraz badań technicznych obu samochodów. Dziennikarz TVP tego dnia prowadził volkswagen.

Jak ustaliła policja, 23-letni kierowca renault zjechał na przeciwny pas z nieznanych przyczyn. Wówczas doszło do zderzenia czołowego z samochodem, który prowadził Piotr Świąc.

Prochy dziennikarza TVP zostały złożone w urnie na gdańskim cmentarzu. Piotra Świąca wspominali między innymi Danuta Holecka, która prowadzi „Wiadomości” w Telewizji Polskiej. Pożegnały go też szefowa gdańskiej Panoramy, Małgorzata Mrozowska-Krawczyk oraz Bożena Olechnowicz, która zaczynała wraz z nim pracę w telewizji.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News