Rafał Trzaskowski żona zabrała
Fot. Wikimedia Platforma Obywatelska RP CC0
Mateusz Sidorek - 24 Marca 2021

Rafał Trzaskowski pilnie trafił do szpitala. Żona zabrała głos

Z powodu komplikacji, jakie wystąpiły u Rafała Trzaskowskiego po tym, jak zachorował na COVID-19, prezydent Warszawy we wtorek 23 marca został przetransportowany do szpitala. Członek Platformy Obywatelskiej opublikował już komunikat na Twitterze, w którym apeluje o ostrożność. Za wsparcie w trudnej sytuacji podziękowała też Małgorzata Trzaskowska. Żona polityka opowiedziała, jak rozwinęła się u niej choroba.

W piątek 12 marca Rafał Trzaskowski potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zachorował na COVID-19. Jak dotąd prezydent Warszawy przebywał na kwarantannie w domu wraz ze swoją rodziną, mając nadzieję na szybką rekonwalescencję i powrót do pracy. We wtorek 23 marca trafił jednak do szpitala.

Przed 12 marca Rafał Trzaskowski przekazał, że jego żona zachorowała na COVID-19 i z tego powodu on również musi zostać objęty kwarantanną. Prezydent Warszawy poprosił, aby wszyscy trzymali kciuki za Małgorzatę. Sam początkowo utrzymywał, że jest zdrowy i przeszedł testy.

Rafał Trzaskowski zachorował na COVID-19

Sytuacja zmieniła się już w piątek rano, gdy Rafał Trzaskowski przyznał, że też zachorował na COVID-19. Poseł Platformy Obywatelskiej nie zdradzał, jak się czuje, ale przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że choruje razem z żoną i dziećmi.

Małgorzata Trzaskowska i mąż za każdym razem apelowali w swoich wiadomościach o ostrożność, ponieważ COVID-19 to choroba, która atakuje z zaskoczenia. Trudno też przewidzieć, jaki będzie miała przebieg. We wtorek 23 marca po godzinie 15:00 okazało się, że prezydent został przetransportowany do szpitala z powodu komplikacji.

Przedszkola i żłobki zostaną zamknięte? Lekarz twierdzi, że nie ma innego wyjściaPrzedszkola i żłobki zostaną zamknięte? Lekarz twierdzi, że nie ma innego wyjściaCzytaj dalej

Z komunikatu, jaki opublikował Rafał Trzaskowski, wynika jednak, że najprawdopodobniej nic poważnego nie zagraża jego życiu. Członek Platformy Obywatelskiej podkreślił, że jest otoczony dobrą opieką pracowników służby zdrowia. Wyraził też nadzieję na szybki powrót do pracy.

Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie – czytamy w wiadomości.

Sytuację skomentowała też Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa ratusza, która zaznaczyła, że urząd nie będzie udzielał szczegółowych informacji dotyczących stanu zdrowia prezydenta, ale wszyscy mają nadzieję, że niedługo będzie mógł wrócić do normalnego funkcjonowania.

Prezydent jest w jednym z warszawskich szpitali. Nie udzielamy informacji na temat stanu jego zdrowia. Mamy nadzieję, że wkrótce wróci do pracy – powiedziała rzeczniczka cytowana przez Gazetę Wyborczą.

Żona Rafała Trzaskowskiego opowiedziała o przebiegu choroby

Niedawno o chorobie opowiedziała też żona Rafała Trzaskowskiego, która oświadczyła, że nie jest łatwo żyć na kwarantannie szczególnie, gdy ma się psy. Małgorzata Trzaskowska poczuła się solidarnie z innymi mieszkańcami, którzy musieli przez to przechodzić.

Kochani, dziękuję Wam bardzo za wsparcie i dobre słowa. Odizolowanie się na tyle dni to jest logistyczne wyzwanie, zwłaszcza, kiedy ma się psa. Wiem, jak wiele osób już tego doświadczyło i bardzo wszystkim współczuję. Dzięki wspaniałym sąsiadom i znajomym łatwiej pokonać wszystkie przeszkody – napisała żona Rafała Trzaskowskiego.

Małgorzata Trzaskowska opisała również, jaki w jej przypadku był przebieg COVID-19. Zaznaczyła, że na początku objawy nie wskazywały jednoznacznie na zarażenie się koronawirusem. Poważniejsze sygnały pojawiły się dopiero z czasem.

U mnie był to przez pierwsze dni tylko ból gardła i chrypka. Gorączka i pozostałe objawy pojawiły się dopiero po paru dniach, dlatego uważajcie na siebie i uważnie obserwujcie wszelkie sygnały przeziębienia – zakomunikowała.

Stan chorych na COVID-19 może zmieniać się bardzo dynamicznie, co widać po przykładzie jednej z gwiazd disco polo, która nagle w nocy z 19 na 20 marca musiała zostać przetransportowana do szpitala.

Rafał Trzaskowski leży chory

Z: Twitter Rafał Trzaskowski

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News