pieniądze ministerstwa catering
Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej CC BY-SA 3.0 pl Wikipedia
Joanna Szwalikowska - 1 Grudnia 2020

Siedem ministerstw wydało ponad milion złotych na catering

Pieniądze wydawane na catering w ministerstwach, wzbudzają grozę. W wielu resortach wyżywienie ministrów oraz ich urzędników kosztuje krocie. Jak wynika z ustaleń "Faktu" w zeszłym roku siedem ministerstw wydało na jedzenie ponad milion złotych.

Ogromne pieniądze wydawane na pożywienie dla ministrów oraz urzędników. Największe kwoty pochłonęło między innymi Ministerstwo Finansów, a także Infrastruktury. W każdym z tych resortów przeznaczono już ponad 200 tysięcy złotych na przysmaki dla polityków.

Dramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychDramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychCzytaj dalej

- Wydaliśmy tyle, bo w czasie pandemii musieliśmy zapewnić posiłki urzędnikom, którzy pracowali dniami i nocami nad kolejnymi tarczami antykryzysowymi - usłyszał serwis "Fakt".

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Ministerstwo Klimatu i Środowiska tłumaczyło z kolei, że catering organizowano na potrzeby komisji eksperckich oraz konferencji. W rządzie istnieją jednak również ministerstwa, które na pożywienie nie wydały nawet złotówki - są to resorty sportu, obrony narodowej, funduszy oraz polityki regionalnej.

W czołówce ministerstw, które wydają na jedzenie znalazło się również Ministerstwo Rozwoju, w którym w zeszłym roku wydano 151 522,98 zł. Do 31 października bieżącego roku było to natomiast już 201 962,96 zł.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Według informacji "Faktu", na pytania dotyczące wydatków na catering do tej pory nie odpowiedziała Kancelaria Premiera, a także resorty: aktywów państwowych, kultury i dziedzictwa narodowego, rolnictwa, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News