Kobieta nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 30 Listopada 2020

Wiadomość o śmierci wstrząsnęła polskimi mediami. "Żegnamy dziś z ogromnym żalem wspaniałą osobę"

Kobieta niemal całe swoje życie poświęciła na rzecz pomocy dzieciom. Jej śmierć wstrząsnęła krajowymi mediami i pogrążyła w żałobie wiele osób. Przyjaciele, bliscy oraz współpracownicy pożegnali Lidię Dzwinkę w wyjątkowo wzruszających słowach.

Kobieta przez 20 lat pełniła funkcję Rzeczniczki Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie. Jej śmierć wstrząsnęła nie tylko bliskimi, ale również współpracownikami oraz całą lokalną społecznością. Lidia Dzwinka odeszła 29 listopada 2020 roku.

Katastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Informację o śmierci przekazała córka brata prezenterkiKatastrofalna wiadomość z rodziny Bogumiły Wander. Informację o śmierci przekazała córka brata prezenterkiCzytaj dalej

Kobieta poświęciła niemal całe życie, by pomagać najmłodszym

Nie żyje Lidia Dzwinka, społeczna Rzeczniczka Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie, kobieta odeszła w niedzielę, 29 listopada 2020 roku.Informację o jej śmierci przekazał Prezes Zachodniopomorskiego TPD Zygmunt Pyszkowski.

– Żegnamy dziś z ogromnym żalem wspaniałą osobę. Lidia reprezentowała sobą wszystkie wartości naszego Towarzystwa. Była naszym przyjacielem, była przyjacielem dzieci i rodzin. Wszystkim nam będzie ogromnie brakowało jej wsparcia i szlachetnej postawy wobec prowadzonych spraw, a było ich wiele. Była nam wszystkim bardzo bliska i zawsze taką będzie – napisał Prezes Zachodniopomorskiego TPD Zygmunt Pyszkowski.

Funkcję Rzecznika Praw Dziecka TPD w Szczecinie Lidia Dzwinka pełniła od 2000 roku. Od tamtej pory wiele razy interweniowała w sprawach łamania praw dziecka w szkołach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz w rodzinach. Z wielkim zaangażowaniem walczyła o prawa najmłodszych obywateli kraju.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Lidia Dzwinka odeszła 29 listopada 2020 roku

Szczecińska rzeczniczka praw dziecka TPD była wielokrotnie doceniona za wielkie serce oraz zaangażowanie w walce o dobro dzieci. Współpracownicy wspominają również o jej ogromnej wiedzy, którą chętnie przekazywała innym.

– Była przyjacielem, powiernikiem i ogromnym wsparciem. Dzięki swojej empatii i poświęceniu dla sprawy dobra rodziny i dziecka udało się jej podjąć niezliczoną ilość spraw szczęśliwie zakończonych. Dla pracowników Zachodniopomorskiego TPD była skarbnicą wiedzy, ale również wzorem za którym chętnie w swoich działaniach podążali – napisano na Facebooku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie.

– Drodzy przyjaciele zachowajmy w pamięci jej szlachetność – dodali współpracownicy Lidii Dzwinki.

Teksty wybrane dla Ciebie:

W 2014 roku Lidia Dzwinka została uhonorowana statuetką "Brzdąca", która była nagrodą przyznawaną przez dzieci dla osób dorosłych, które uczyniły dla nich wiele dobrego. W 2017 roku natomiast kobieta była nominowana w plebiscycie na Szczeciniankę Roku.

Niecałe dwa tygodnie temu Lidia Dzwinka udzieliła wywiadu przy okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, podczas którego opowiedziała o swojej pracy i zaangażowaniu, jakie wkłada w pomoc najmłodszym.

– Z dziećmi pracuje od zawsze. Jestem rzecznikiem w TPD od 20 lat, wcześniej pracowałam w ośrodkach szkolno-wychowawczych. Jest to moje powołanie, praca, który przynosi ogromną satysfakcje. Czasami mierze się z dużymi wyzwaniami, ale zawsze motywuje się dobrem dziecka. Nie wyobrażam sobie, abym mogła robić w życiu coś innego. Dopóki starczy mi sił, będę stała na straży praw dziecka – mówiła tuż przed śmiercią rzeczniczka praw dziecka TPD.

Kobieta

Facebook.com/tpdszczecin

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News