Jerzy Owsiak w sprawie marszy
Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 29 Listopada 2020

Jerzy Owsiak opublikował emocjonalny wpis. Musiał interweniować, stanął oko w oko z policją

Jerzy Owsiak był uczestnikiem wczorajszych protestów w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy relacjonował w mediach społecznościowych wydarzenia, których był świadkiem. Szczególną uwagę zwrócił na zachowanie policjantów, którzy zatrzymali nastoletnie dziewczyny, prawdopodobnie niebędące uczestniczkami manifestacji.

Jerzy Owsiak towarzyszył Polakom, którzy wyszli na ulice Warszawy, by protestować i świętować 102. rocznicę uzyskania przez Polki prawa wyborczego. Znany działacz społeczny po raz kolejny zdecydował się na gorzkie słowa skierowane w stronę polskiego systemu władzy.

Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneSejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutneCzytaj dalej

Jerzy Owsiak jest zbulwersowany zachowaniem policjantów

- [...] dwie bardzo młode dziewczyny, moim zdaniem ciągle nastolatki, spisywane z dowodu osobistego do zatrzymania, a następnie wystawienia mandatu? Wiedziały o tym i dopytywały, czy ten mandat muszą otrzymać. Jedna z nich z pudełkiem ciastek, nie miały ze sobą żadnych symboli, żadnych tablic, żadnych flag, nawet żadnych znaczków, czegokolwiek. Stały wraz z grupą protestujących, których policja zatrzymała kordonem - napisał Jerzy Owsiak na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chciał pomóc zatrzymanym nastolatkom, podjął w tej sprawie stosowną interwencję. Zapytał policjantów, dlaczego dziewczęta są spisywane, pomimo że nic nie wskazywało na to, że są uczestniczkami strajku. Na podobny problem zwracały uwagę Polskie Babcie.

- Więc podszedłem do spisujących policjantów, przedstawiłem się i spytałem, jaki jest powód, że te dwie dziewczyny są spisywane? Milczenie, milczenie, milczenie, więc wyraziłem swoją opinię - czy nie jest wam wstyd? Są niewiele starsze od mojej wnuczki. Czy wyglądają na mocarzy? Czy wyglądają na awangardę tego strajku? Czy wyglądają na te, które emanują największą energią w tym proteście? Czy nie jest wam wstyd, tu w tym momencie, teraz, jeszcze egzekwować mandat w wysokości 100 zł od każdej z nich? - kontynuował.

Niestety, Jerzy Owsiak nie otrzymał odpowiedzi na pytania stawiane funkcjonariuszom. Podczas całego zamieszania i nie ukrywając, stresujących chwil, nie zapomniał również o wolontariuszach medycznych, którzy poświęcają prywatny czas na chronienie protestujących.

- Przedstawiłem się panom policjantom, mogę być świadkiem w tej konkretnej sprawie, a żegnając się z nimi, powiedziałem, że życie płata takie figle, że być może spotkamy się i spojrzymy sobie w twarz już bez maseczek. Ogromne ukłony także dla wolontariuszy medycznych, zaprawionych w pracy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Robią świetną robotę, dbając o wszystkich, którzy biorą udział w tych demonstracjach - dodał prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Od 5 grudnia ogromna zmiana dla milionów dorosłych Polaków. Mamy potwierdzenie, wszystko jest już jasne
 3. Kiedy uczniowie wrócił do szkół? Minister edukacji właśnie podał możliwą datę, każdy rodzic powinien wiedzieć
 4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już w niedzielę. Polacy muszą się przygotować

Jerzy Owsiak zapowiedział, że nie pozwoli na to, by funkcjonariusze organów ścigania traktowali kobiety w taki sposób. Zaznaczył, że podobne zachowania są niedopuszczalne w czasach, w których wszyscy Polacy powinni cieszyć się równością i wolnością.

- [...] po trzykroć nie zgadzam się z tym i będę przeciwko temu walczył do upadłego. Przejawem tych wszystkich niepokojów jest także niekonstytucyjne zachowanie się rządzących. I to właśnie te sytuacje powodują, że jestem świadkiem zdarzenia, którego można się wstydzić, które jest szokujące i które zapada w pamięć i w żaden sposób nie wyrzuci tego atmosfera świąt i nowego roku. To się stało - 4 barczystych, ogromnych, okutych w niesamowitą ilość sprzętu, 4 mocarzy wypisywało mandat dwóm nastoletnim dziewczynom. W Polsce, w 2020 roku - podsumował.

To nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusze policji mający za zadanie ochronę protestów, zachowują się w podobny sposób. Uważacie, że Jerzy Owsiak miał rację, pisząc o nadużyciu?

Jerzy Owsiak

Źródło zdjęcia: Facebook/Jerzy Owsiak

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. 5-latek zmarł po zjedzeniu liścia popularnej rośliny. Wiele osób ma ją w swoim domu
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Rodzinna tragedia na zachodzie Polski. Nie żyje małżeństwo, porażające, kogo zatrzymała policja
 4. Tragedia w szpitalu w polskiej miejscowości. Na miejscu jest policja i prokuratura, nic nie dało się zrobić
 5. Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych
 6. Napoleonka bez pieczenia skradnie twoje serce w ciągu chwili. Idealna dla zabieganych łasuchów, wystarczy tylko budyń i krakersy
 7. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apel

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Plejada.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News