Paweł Królikowski zmarł w 2020 roku
Fryta73 Wikimedia Commons CC BY 2.0
Monika Majko - 23 Lutego 2021

Grób Pawła Królikowskiego wygląda wyjątkowo smutno. Rodzina nie może postawić pomnika

Śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła nie tylko bliskimi, ale również fanami aktora oraz całą krajową branżą filmową. Gwiazdor został pochowany 5 marca 2020 w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, jednak do dzisiaj nie doczekał się pomnika.

Mija niemal rok od śmierci Pawła Królikowskiego, ale wspomnienie o aktorze wciąż wywołuje ogromny smutek wśród jego bliskich i fanów. Gwiazdor odszedł 27 lutego 2020 roku po długiej walce z guzem mózgu.

Paweł Królikowski został pochowany na warszawskich Powązkach

Paweł Królikowski miał na koncie wiele wspaniałych ról i kreacji, jednak najbardziej znany jest z hitowego serialu stacji TVP pt. „Ranczo” oraz show Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie przez wiele lat zasiadał w fotelu jurora. Gwiazdor od lat zmagał się z probelami neurologicznymi, a w 2015 roku Królikowski przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu.

W 2019 roku powróciły dolegliwości, a lekarze zdiagnozowali u aktora guza mózgu i ponownie skierowali go na operację. Królikowski długo walczył o powrót do zdrowia, ale jego organizm nie zdołał zwalczyć choroby. Gwiazdor zmarł 27 lutego 2020 roku, a 5 marca został pochowany w nowej Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Śmierć gwiazdora wstrząsnęła jego żoną, Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, oraz dziećmi. Aktorka do końca nie traciła nadziei i wspierała męża w walce z chorobą, a po jego śmierci regularnie odwiedza grób ukochanego i dba o jego wygląd.

Nie żyje podróżnik Aleksander Doba. Miał 74 lataNie żyje podróżnik Aleksander Doba. Miał 74 lataCzytaj dalej

Jak przekazała redakcja „Super Expressu”, Małgorzata Ostrowska-Królikowska miała nadzieję, że uda jej się szybko postawić mężowi piękny pomnik, ale jej plany pokrzyżowała epidemii koronawirusa, która wybuchła w Polsce zaledwie dwa tygodnie po śmierci aktora.

– Jeśli nie będzie większych przeszkód, to tuż przed Bożym Narodzeniem Paweł będzie miał już piękny pomnik – miał przekazać informator „Super Expressu”.

Pomnik na grobie Pawła Królikowskiego nie pojawił się jednak w spodziewanym czasie. Grobowiec miał zatem stanąć na mogile na 1. rocznicę śmierci aktora, tak się jednak również nie stało. Tym razem plany rodzinie gwiazdora pokrzyżowała pogoda.

Z powodu śniegu i srogich mrozów, dochodzących w Warszawie nawet do - 20 stopni Celsjusza, postawienie pomnika na cmentarzu Powązkowskim okazało się chwilowo niemożliwe. Jak przekazała redakcja „Super Expressu”, kilka dni temu mogiła aktora przysypana była śniegiem, przez co stała się niema niewidoczna.

W ostatnich dniach warunki atmosferyczne znacznie się polepszyły, a w powietrzu czuć już wiosnę. Fani oraz rodzina gwiazdora mają więc nadzieję, że wkrótce uda się wystawić mu piękny pomnik.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News