podręcznik do angielskiego
fot. Materiały Partnerskie
Wiadomości Pikio - 12 Lipca 2021

„Password reset” podręczniki przyjazne uczniom i nauczycielom

„Password reset” to seria podręczników, która przypadnie do gustu nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Skondensowana wiedza i innowacyjna forma przekazu - takie połączenie to doskonała mieszanka, zachęcająca do pogłębiania wiedzy i ułatwiająca jej przyswajanie. Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po książki od wydawnictwa Macmillan Education? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Solidne przygotowanie do matury

Podręczniki szkolne, zatwierdzone przez MEN to gwarancja realizacji podstawy programowej, a co za tym idzie, odpowiedniego przygotowania do matury. Nic więc dziwnego, że książki te cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Seria „Password reset” spełnia wszystkie wymagania najnowszego programu nauczania, stając się tym samym sprawdzonym i rzetelnym źródłem wiedzy. Wszystkie książki z cyklu zostały opracowane w postaci nowej, innowacyjnej formy „Step by step”. Tym samym już od pierwszych godzin lekcyjnych uczniowie zyskują wiedzę, jak podchodzić do zadań maturalnych, dotyczących poszczególnych umiejętności - czytania, pisania, słuchania czy gramatyki.

Dla tych, którzy aspirują ponad poziom podstawowy, została stworzona dodatkowa opcja „Challenge”. Obejmuje ona zaawansowane zagadnienia i ćwiczenia, które przygotują uczniów do rozszerzonej matury z języka angielskiego.

Matura ustna

Podręczniki z serii uwzględniają także aspekt przygotowań do matury ustnej. Uczniowie znajdą w serii aż 14 kart tematycznych, które znacząco ułatwią im naukę oraz oswoją ich z tą formą egzaminu.

password reset

Dzięki nim rozwiną umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz zdobędą umiejętność wymiany opinii. Taka forma sprzyja też pracy w grupach, a dodatkowo pomaga utrwalić zdobyte słownictwo.

Zalety serii „Password reset”

Podręczniki szkolne dla szkół ponadpodstawowych do języka angielskiego od Macmillan Education wyróżnia kilka kwestii. Przede wszystkim położono w nich nacisk na rozwój słownictwa i pełnych zwrotów, w taki sposób, by uczeń dysponował szerokim ich zasobem. Innowacyjnym rozwiązaniem, wspomagającym naukę, są także zadania, zwracające szczególną uwagę na typowe błędy i wyrazy mylone. Nie zabraknie tu również ćwiczeń wymagających tłumaczenia.

Jednak czytelnie skonstruowane i funkcjonalne podręczniki to nie wszystko. Na co jeszcze mogą liczyć uczniowie, sięgający po tę serię?

  • Kompendium gramatyczne - znajdują się w nim ćwiczenia, które wspomogą uczniów w utrwaleniu zdobytej wiedzy z zakresu gramatyki.
  • Materiały egzaminacyjne - zarówno na poziom podstawowy jak i rozszerzony, dzięki temu uczniowie mają szansę przetestować swoje umiejętności przed maturą oraz zapoznać się z jej schematem.
  • Uczniowie zyskują dostęp do elektronicznej wersji fiszek, ułatwiających naukę wyrażeń i słówek.
  • Multimedialne dodatki, które uatrakcyjniają naukę.

Coś dla nauczycieli

Także nauczyciele znajdą w serii książki, które pomogą im w realizacji podstawy programowej. Pedagodzy trafią tam na ciekawe pomysły i sugestie, które pomogą zainteresować uczniów omawianym materiałem i zachęcą ich do pogłębiania wiedzy. Dzięki temu nauczyciele będą w stanie stworzyć plan zajęć, dopasowany pod daną grupę uczniów, a jednocześnie zrealizują niezbędny materiał.

Podręczniki z serii „Password reset” to świetna propozycja dla każdego ucznia, który planuje zdawać maturę z języka angielskiego, niezależnie od poziomu zaawansowania. Także nauczyciele znajdą tu mnóstwo pomocy dydaktycznych, dzięki którym poprowadzą zajęcia w sposób ciekawy, a jednocześnie zrealizują założenia podstawy programowej.

Artykuł Zewnętrzny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News