Paczkomaty - zmiana
Kai Kowalewski Kowa, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Monika Majko - 16 Marca 2021

Od 1 kwietnia zmiana w nadawaniu przesyłek w paczkomatach

Już od 1 kwietnia InPost planuje rozpocząć wprowadzanie ważnej zmiany dla swoich klientów. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, by nadać przesyłkę w paczkomacie, trzeba będzie skorzystać z mobilnej aplikacji.

Paczkomaty to niezwykle popularna w Polsce forma odbioru oraz nadawania przesyłek. InPost zapowiedział, że od początku przyszłego miesiąca wprowadzone zostaną duże zmiany w funkcjonowaniu usługi. Firma stawia na rozwój swojej mobilnej aplikacji.

Znika możliwość nadawania przesyłek za pomocą ekranu w paczkomacie

– Od 1 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy wyłączanie możliwości nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomacie. Nie znaczy to jednak, że wysyłanie paczek z paczkomatu będzie teraz trudniejsze. Wręcz przeciwnie… będzie jeszcze łatwiejsze – przekazano w komunikacie InPostu, którego treść zacytował serwis bankier.pl.

Od przyszłego miesiąca klienci InPost nie będą mogli skorzystać z opcji nadania paczki za pomocą ekranu w paczkomacie. Zrobią to natomiast za pomocą aplikacji mobilnej na swoim własnym smartfonie. Można spierać się, czy jest to łatwiejsze, lecz na pewno bardziej bezpieczne w czasie szalejącej na świecie pandemii koronawirusa.

Do tej pory mobilna aplikacja InPost służyła klientom przede wszystkim do odbierania swoich zamówień. Za pomocą własnego telefonu można bowiem otworzyć skrytkę w paczkomacie zdalnie, bez konieczności m.in. stania w kolejne do ekranu zamontowanego w urządzeniu.

Pilny apel sanepidu do wiernych, którzy byli na mszach. Jest ryzyko ogniska zakażeńPilny apel sanepidu do wiernych, którzy byli na mszach. Jest ryzyko ogniska zakażeńCzytaj dalej

Zmiana zakomunikowana przez przedstawicieli InPostu ma zmusić klientów, by również w ten sposób nadawali swoje paczki. Dzięki temu proces ten ma przebiegać sprawniej i szybciej. Aplikacja ma być polecaną opcją, jednak zachowania zostanie możliwość wydrukowania generowanej etykiety w domu i nadanie gotowej paczki w maszynie.

– Rzecznik InPost poinformował nas dodatkowo, że tylko 1 na 7 paczek jest obecnie nadawana przez kreator na ekranie Paczkomatu, a ostatnio udział ten wyraźnie spada na korzyść aplikacji, stąd decyzja o rezygnacji z udostępniania tej pierwszej metody począwszy od kwietnia – przekazał serwis dobreprogramy.pl.

W lutym przedstawiciele InPostu chwalili się, że w kraju spółka postawiła już 11 tysięcy paczkomatów. Jedenastotysięczny Paczkomat stanął przy ulicy Walkosze 4C w Zakopanem. Na tym jednak spółka nie zamierza poprzestawać.

– W 2021 roku planujemy stawiać aż 100 nowych Paczkomatów tygodniowo – przekazała spółka Inpost.

– Tak więc… niezależnie od tego, czy mieszkacie na wsi, czy w dużym mieście – Paczkomat będzie zawsze blisko i często po prostu tuż za rogiem – dodano.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Dobre Programy/InPost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News